Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Nagroda specjalna dla Koła Teatralnego „Jaś” - warsztaty multimedialne z TELEWIZJĄ POLSKĄ S.A.

Pierwszy dzień integracyjny służył wzajemnemu poznaniu się. Ekipa telewizyjna przedstawiła charakter swojej pracy i cel takich zajęć. Uczniowie z Koła Teatralnego opowiadali o swojej pracy, sukcesach i radościach, jakie daje udział w różnych projektach artystycznych. Dość powiedzieć, że co roku zdobywają nagrody w konkursach teatralnych i na bieżąco uświetniają szkolne imprezy okazjonalne. Warsztaty od strony medialnej obsługiwała młodzież z Koła Dziennikarskiego, którym praca w dokumentowaniu życia szkoły jest nieobca. Tego dnia podzielono wszystkich na dwie grupy. I- reżyserzy zajęli się opracowaniem propozycji scenariusza filmu, a II- producenci – ustalali plan na następny dzień. ( fotki )

Drugiego dnia odbyły się zajęcia plenerowe. Bazę stanowił były kościół ewangelicko – augsburski w Rozwadzy. Zdjęciami filmowymi w plenerze ( boisko sportowe, pobliski lasek ) zajęli się nasi młodzi dziennikarze, którzy filmowali sceny w trzech aspektach czasowych. ( fotki )http://psp2zdzieszowice.szkolnastrona.pl/p,1603,warsztaty-multimedialne-dzien-trzeci

Trzeci dzień był poświęcony pracy monterskiej. Krótkie ujęcia filmowe dziennikarze zgrywali w jedną całość pod fachowym okiem specjalistów z Warszawy. Zwieńczeniem dnia była prezentacja dla wszystkich efektów pracy – zgrany film.

Założone cele warsztatów multimedialnych zrealizowano w pełni. Młodzi aktorzy i dziennikarze poszerzyli wiedzę i umiejętności w zakresie swych kompetencji, zgłębili tajniki pracy na planie filmowym oraz stworzyli próbkę własnej produkcji. W ten sposób rozwinęli swoje pasje i miło spędzili wolny czas.

Ekipie prowadzącej zajęcia i młodym artystom bardzo dziękujemy i życzymy owocnej pracy, która będzie inspiracją do dalszych działań artystycznych. Na efekty tych działań nie przyjdzie na długo czekać… ( fotki )

autor: opiekun Koła Dziennikarskiego Janusza Pajkiert

http://psp2zdzieszowice.szkolnastrona.pl/p,1598,nagroda-specjalna-dla-kola-teatralnego-jas-warsztaty-multimedialne

http://psp2zdzieszowice.szkolnastrona.pl/p,1602,warsztaty-multimedialne-dzien-drugi