Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Akcja - Zamień Elektroodpady na Kulturalne Wypady

Bilety można otrzymać do instytucji takich jak: kino Helios Opole i Kędzierzyn-Koźle, kino Meduza w Opolu, kino Krapkowice, Teatr Lalki i Aktora w Opolu, Teatr Kochanowskiego w Opolu, Teatr Ekostudio w Opolu, Muzeum Polskiej Piosenki, Muzeum Wsi Opolskiej oraz Muzeum Śląska Opolskiego.

Aby otrzymać jeden bilet należy przynieść 5 świetlówek, 1 telefon komórkowy lub 1 sztukę sprzętu drobnego, np: żelazko, toster. Aby dostać 2 bilety należy dostarczyć  1 sztukę sprzętu dużego, np: lodówkę lub 1 sztukę sprzętu średniego, np: mikrofalówkę. Jeden uczestnik może otrzymać maksymalnie 3 bilety.

Elektrodpady, które mogą zostać wymienione muszą być “nierozebrane” i kompletne, przykładowa lodówka musi zawierać wkład chłodniczy i wszystkie znajdujące się wewnątrz urządzenia elementy.

Odpady należy oddawać do PSZOKu (Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych).

Przypominamy, że na terenie Gminy Zdzieszowice odbywają się one w każdą drugą oraz czwartą sobotę miesiąca. Na mPSZOKU każdy mieszkaniec winien posiadać wypełniony protokół przekazania elektroodpadu (do pobrania poniżej), który zostanie zatwierdzony i podpisany przez pracownika firmy odbierającej odpady.  Zatwierdzony protokół będzie można wymienić w Urzędzie Miejskim w Zdzieszowicach (pok. B-207) na losowe bilety do wyżej wymienionych instytucji.

Akcja ma charakter edukacyjny, jej celem jest zachęcenie mieszkańców do selektywnej zbiórki odpadów i pokazanie w jaki sposób zarządzać zużytym sprzętem elektronicznym. Podczas akcji mieszkańcy są uświadamiani o tym jak ogromne znaczenie ma ten rodzaj selekcji śmieci poprzez ciekawostki zamieszczane na oficjalnym profilu Aglomeracji Opolskiej na Facebooku.

Akcja będzie trwać do 31 października lub do wyczerpania się puli biletów.


Jej organizatorem jest mające siedzibę w Opolu stowarzyszenie Aglomeracja Opolska, a projekt realizowany jest z  Funduszy Europejskich. Więcej informacji w załączonym regulaminie.


Zachęcamy do wzięcia udziału w tym projekcie i selektywnej zbiórki odpadów na co dzień.

Protokoły przekazania elektroodpadu (do pobrania).

PDFpotwierdzenie przekazania elektroodpadu.pdf
DOCpotwierdzenie przekazania elektroodpadu.doc
 

plakat_elektroodpady_na_kulturalne_wypady.png