Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Młodzież żegluje ku dorosłości ze Stowarzyszeniem OSIEDLOK

Celem Programu jest wyrównanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. Chodzi o sytuację, w której młody człowiek z małej miejscowości potrafi samodzielnie i świadomie osiągać wyznaczone przez siebie cele myśląc perspektywicznie o własnej przyszłości. Ma bowiem takie samo prawo, jak jego rówieśnik z dużej aglomeracji, by spróbować odnieść sukces na miarę własnych możliwości oraz by jak najlepiej wykorzystać szanse, które przyniesie mu życie. Istotą programu „Równać Szanse” są lokalne projekty, które dla młodych ludzi mają być ciekawym wyzwaniem i szansą współpracy z innymi, by razem osiągnąć wspólny cel.

I od młodych:

Nasz projekt nazwaliśmy „Żeglowanie ku dorosłości”.
Zaczynaliśmy w lipcu 2019 r. w 23 osoby, w grupie w której niektórzy z nas znali się od lat, a inni zobaczyli się pierwszy raz na oczy. Każdy z nas jest wyjątkowy i inny. Każdy z nas wnosi do projektu coś innego i ma inne oczekiwania.
W ramach projektu uczyliśmy się gotować, mieliśmy kurs samoobrony, warsztaty graffiti, warsztaty stolarskie, uczyliśmy się szyć, kręciliśmy filmy i próbowaliśmy swoich sił w ich montażu, edukowaliśmy lokalną społeczności na temat zmian zachodzących w naszym klimacie poprzez tworzenie filmów, byliśmy w Pieninach, podejmowaliśmy u siebie młodych ludzi z innych tego typu projektów w Polsce.
Pomimo wielu różnic, wszystkich nas łączy wspólny cel – stworzenie pływających eko-pojazdów „z niczego” z którymi mieliśmy wyruszyć na "Spływ na byle czym" odbywający się w Augustowie w wakacje 2020 r. Pandemia nieznacznie przetrzebiła nasze szeregi i założenia - ale nie odpuściliśmy!
Projekt trwa do listopada 2020 i czeka nas jeszcze spotkanie z Karolem Okrasą będzie dla nas czymś wow, wyjazd do Trójmiasta i uroczyste podsumowanie naszych działań.
Prawdę mówiąc, mamy nadzieję, że projekt „Żeglowanie ku dorosłości” pomoże nam spełnić marzenia, których nigdy nie udało nam się zrealizować tylko dlatego, że nie mieliśmy w naszym miasteczku do tego możliwości. Zebraliśmy się razem, aby dać z siebie to, co w nas najlepsze i aby przeżyć wspólnie przygodę, która przygotuje nas do dorosłego życia, a przy okazji świetnie się bawić.  
06 WRZEŚNIA 2020 r. wodujemy nasze eko-pojazdy na jeziorze w Januszkowicach w Ośrodku RUEDA. ZAPRASZAMY!!!!!

 

Przygotowała:
Edyta Szwinge

Koordynator Projektu
Żeglowanie ku Dorosłości
Program Równać Szanse