Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Tour de Piekary i podium zaliczone

Sekcja kolarska LUKS "Rospondek" pod okiem trenera Piotra na co dzień ćwiczy technikę jazdy rowerami MTB w terenie przełajowym, na torze przeszkód oraz trening na rowerach szosowych po wyznaczonej i zabezpieczonej trasie.

Dzieci w wieku 6 do 16 latków uczęszczają na zajęcia z ochotą i trenują jak mogą. Te najmłodsze może jeszcze w formie zabawy, ale mając starszych kolegów w grupie czasami muszą im dotrzymać tzw. "koła".

Członkowie sekcji kolarskiej w przeciągu jednego miesiąca zaliczyli cztery starty w wyścigach rowerowych. Pierwszymi zawodami po przerwie spowodowanej tzw. COVID-19 były:
1.  III Kryterium Kolarskie w Kobiericach dnia 09.08.2020 r.
2.  XVI Ogólnopolskie Kryterium Kolarskie w Imielinie dnia 05.09.2020 r.
3.  Wyścig Kolarski w Suszcu dnia 13.09.2020 r.
4.  Rowerowe wyścigi pn. "Tour de Piekary" dnia 19.09.2020 r.

Każde z w/w zawodów były ważne, ale te ostatnie okazały się najbardziej udane!

To właśnie w Piekarach Śląskich czwórka naszych stanęła na podium zaliczając I miejsce w kategorii rodzinnej (Adrian i Piotr), I miejsce dla Julki w kat. Żak 11-12 lat i III miejsce dla Anny w kategorii kobiet. Naszemu najmłodszemu kolarzowi Karlikowi zabrakło trzy sekundy, aby wejść na podium. Cieszy fakt, że zajął on czwarte miejsce na 17 zawodników w rocznikach 2010-2013.

Asfaltowa trasa, po której ścigali się zawodnicy, do łatwych nie należała. Start i meta znajdowała się na najwyższym wzniesieniu Piekar Śląskich tj. Kopiec Wyzwolenia. Jedna pętla o dystansie 3,5 km pokonywana była w zależności od kategorii wiekowej od jednego do ośmiu okrążeń.

Treningi sekcji kolarskiej odbywają się często, bo chcemy nadrobić przerwę jakiej doświadczyliśmy z wiadomych przyczyn od marca do połowy czerwca. Realizacja programu szkoleniowego to nie tylko trening rowerowy, ale również tzw.  "odnowa biologiczna" czyli systematyczne wyjazdy na kryty basen, zaplanowany we wrześniu spływ kajakowy i zajęcia ogólnorozwojowe na zewnątrz bo pogoda sprzyja a dzieciakom najbardziej potrzebny jest ruch na powietrzu.

Zarząd Klubu realizuje program z zakresu rozwoju sportu pod nazwą:

Poprawa warunków uprawiania sportu na terenie Gminy Zdzieszowice w 2020 roku
"Aktywnie na sportowo łączymy pokolenia"

 Ze sportowym pozdrowieniem
Piotr Orian