Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

"VII RAZEM DO CELU" (marszem, biegiem i rowerem)

Puchary Starosty, Burmistrza i Sołtysa rozdane!

Trudną ośmiokilometrową trasę górzystą marszem, biegiem lub 16 km rowerem mogli pokonać miłośnicy ruchu na świeżym powietrzu. Organizatorzy LUKS "Rospondek" wraz z Sołectwem Wsi Oleszka przygotowali trasę, miejsce startu, mety i dekoracji.

Zawody podzielono na dwie części, aby rozładować zbyt duże nagromadzenie osób w jednym miejscu i czasie.

Pierwsza część imprezy skierowana była dla młodzieży i dorosłych i w tej grupie najszybciej trasę rowerem pokonał Patryk Jahn z Opola reprezentujący "Cykloopole", a nasz zawodnik Junior Młodszy Adrian Orian był na mecie drugi.

Wśród kobiet najszybsza była Mieszkanka Kędzierzyna-Koźla Iwona Wilkówka. Dawid Furman z Błażejowic z czasem 30:14:00 przybiegł najszybciej z panów, natomiast Magdalena Pankiewicz ze Zdzieszowic wygrała bieg wśród pań.

Zwycięstwo w marszu Nordic Walking przypadło w tym roku Andrzejowi Reichert z Ujazdu. Wśród Pań najszybciej maszerowała Ewa Różewicz z Tych.

Hasło klubu "Łączymy pokolenia na sportowo" okazało się trafione podczas zawodów w Oleszce, ponieważ przygotowano dystanse odpowiednie do każdego wieku i umiejętności.

Druga część zawodów to dzieci i ich rodzice.
Po raz pierwszy odbył się tzw. Rodzinny marszobieg pn. "MASKARADA". Na starcie stanęli rodzice z dziećmi, a warunkiem uczestnictwa w marszobiegu na 300 metrów było posiadanie na twarzy maseczki!

Dzieci najmłodsze startowały biegiem na 100 metrów i tutaj było najwięcej dopingujących rodziców. Następnie na linii startu ustawiły się dzieci szkoły podstawowej, aby w kategoriach wiekowych pokonać trasę biegu wokół stawu i skweru rekreacyjnego.

Nowością w tym roku były wyścigi rowerowe w kategoriach dziecięcych. Uczestnicy na rowerach musieli zaliczać pętle ok. 450 m każda. Ilość okrążeń była zróżnicowana ze względu na wiek. Zawodnicy krążyli dostarczając publiczności niesamowitych wrażeń.

Jak przystało na gospodarzy imprezy, dzieci miejscowych oraz z klubu "Rospondek" było najwięcej a ich wyniki potwierdziły, że treningi są potrzebne oraz wydają owoce podczas zawodów.

Sprawnie działał punkt gastronomiczny, za który odpowiedzialne były Panie z Rady Sołeckiej Wsi Oleszka. Sponsorowały kawę, herbatę, cukier i cytrynę. Zawodnicy w ramach poczęstunku otrzymali słodkie bułeczki z serem i jabłko. Po dekoracji każdy schodząc z podium mógł wybrać z koszyka "obfitości" jesienne plony z pola, sadu i ogrodu (kukurydzę, kapustę, kalafior, cebulę, ziemniaki, marchewkę i jabłka). Zawodnicy po ukończeniu swojego startu otrzymywali medale okolicznościowe, wodę i wafelka.

Dzięki uprzejmości Pani Burmistrz Miasta i Gminy Zdzieszowice miejsce tzw.  miasteczko imprezy zabezpieczone było przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Jak co roku Zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej z Jasionej sprawnie zabezpieczał trasę zawodów.

Zadanie było współfinansowane ze środków Starostwa Powiatowego w Krapkowicach w ramach otwartego konkursu ofert w dziedzinie kultury fizycznej i sportu na rok 2020.

Wszystkim wolontariuszom za pomoc a uczestnikom za obecność oraz aktywny udział dziękujemy.

Opracował: Piotr Orian

Razem do Celu 2020.jpeg