Informacja dotycząca włączenia syren w dniu 1 sierpnia 2025 roku o godz. 17:00
Uprzejmie informujemy, iż w ramach treningu i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania, celem jednoczesnego upamiętnienia 81. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, w dniu 1 sierpnia 2025 roku o godz. 17:00 nadanie zostanie sygnał akustyczny, sygnał alarmowy (syrena).
Sygnał alarmowy będzie nadawany w trybie ciągłym przez okres 3 minut.
Włączenie syren będzie jednocześnie testem sprawności urządzeń systemu wykrywania i alarmowania, wykorzystując w tym celu uregulowania zawarte w art. 9 ust. 5 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 23 lutego 2024 r., w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz.U. z 2024 poz. 290).
Sygnały alarmowe przekazywane w tym dniu będą ćwiczebne.










