Zielona inwestycja roku
Z przyjemnością informujemy, że w piątek 29.05.2026 roku, Gmina Zdzieszowice została uhonorowana za kompleksową termomodernizację budynku jednostki OSP KSRG Jasiona, co radykalnie przyczyniło się do zmniejszenia emisji CO2.
Statuetkę w imieniu naszej gminy w ramach rankingu „Najbardziej Ekologicznych Gmin Województwa Opolskiego”, przygotowanego przez Nowa Trybuna Opolska oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu, odebrała zastępca Burmistrza Zdzieszowic, Pani Sabina Kurdyna.
Zielona Inwestycja Roku to nagroda zarezerwowana dla projektów o największym mierzalnym wpływie na poprawę stanu środowiska w danym powiecie.












