Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Miła uroczystość zasłużonej jednostki OSP Żyrowa

W roku jubileuszu 75-lecia istnienia i działalności OSP Żyrowa (1934 – 2009), jednostka otrzymała nowy wóz bojowy na podwoziu firmy MAN, z pełnym wyposażeniem firmy Stolarczyk z Kielc.

 

Uroczyste poświęcenie nowego wozu bojowego odbyło się w dniu 17 stycznia 2009 roku na podjeździe przy budynku strażnicy, przez ks. Franciszka Augustynioka, proboszcza parafii pw. św. Marii Magdaleny w Jasionej, do której sołectwo Żyrowa ze swoim kościołem filialnym (pierwsza wzmianka 1302) od 1631 roku jako „mater adiuncta” należy.

 

Po poświęceniu wozu odbyło się zorganizowane przez druhów i ich małżonki skromne przyjęcie w sali rekreacyjnej zwanej „Domem mieszkańca”, znajdującej się na piętrze strażnicy OSP, którą mozolnie przez 10 lat w czynie społecznym budowali strażacy wspólnie z mieszkańcami  Żyrowej (1999 – 2009). W tym roku obchodzony jest jubileusz 10 – lecia adaptacji budynku gospodarczego na nowoczesną strażnicę z Internetowym Centrum Edukacyjno – Oświatowym, zrealizowanym w 2008 roku.

Nowy wóz w pełnej krasie   Moment poświęcenia wozu przez ks. proboszcza   Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego OSP RP w Zdzieszowicach Dieter Przewdzing, Naczelnik OSP Żyrowa Jacek Jeziorowski, Prezes OSP Żyrowa Ryszard Jantos, brać strażacka Żyrowej wraz z zaproszonymi gośćmi