Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

I Powiatowy Konkurs Wypieku Kołocza Śląskiego

W dniach 16 i 17 maja odbyły się w Rozwadzy (gm. Zdzieszowice) festyn pod nazwą Dni Rozwadzy. W ramach tej imprezy zorganizowano I Powiatowy Konkurs Wypieku Kołocza Śląskiego. Celem jaki stawiali sobie organizatorzy było podtrzymywanie tej tradycji w naszym powiecie oraz promowanie wsi Rozwadza. Patronat nad konkursem objęli starosta krapkowicki  - Albert Macha oraz burmistrz Zdzieszowic - Dieter Przewdzing.
Pomysł okazał się niezwykle trafiony, zainteresowanie było ogromne. Konkurs śledziły dwie stacje telewizyjne, radio i prasa.
Kołocz, wg tradycyjnej receptury, wypiekały drużyny 6 sołectw: Dobieszowice, Walce, Januszkowice, Oleszka, Żyrowa, Rozwadza i 1 reprezentująca miasto Zdzieszowice.
Wypieki, wg ściśle określonych kryteriów, oceniało szanowne jury złożone z członków Opolskiego Konsorcjum Kołocza Ślaskiego na czele z przewodniczącym Beniaminem Gadyla.
Jednak nie ocena tu była najważniejsza. Bardziej liczył się miło spędzony czas, dobra zabawa, nawiązanie kontaktów a przede wszystkim promocja naszego regionu.
Wszystkie Panie okazały się mistrzyniami w tej dziedzinie. Za ich trud i poświęcenie składamy serdeczne podziękowania i zapraszamy za rok.

IMG_0070.jpeg IMG_0048.jpeg
IMG_0054.jpeg IMG_0063.jpeg