Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Dni otwarte i kiermasz świąteczny w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3.

Stało się już tradycją , iż co roku w grudniu Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Władysława Sikorskiego w Zdzieszowicach organizuje Dzień Otwarty Trójki. Zaproszenie kierowane jest zawsze do przyszłych uczniów szkoły i ich rodziców. Tak było też 12 grudnia. Od samego rana cała społeczność uczniowska oczekiwała specjalnych gości, którzy mogli poznać nauczycieli, przyjrzeć się z bliska pracowniom, obejrzeć wykonane na tę okazję wystawki i gazetki. Doskonałym sposobem zapoznania się z prawdziwie szkolną atmosferą była lekcja poprowadzona w klasie III A przez nauczycielki: Dorotę Czernysz. Nie zabrakło też zajęć sportowych przygotowanych specjalnie dla maluszków przez specjalistę od zajęć korekcyjnych, Marię Mikę.

DSC04597.jpeg

Na przyszłych uczniów czekało tez moc konkursów, gier i zabaw. Rodzice ze swoimi pociechami mogli zobaczyć specjalistyczne gabinety do rewalidacji, rehabilitacji, logopedii. Zaproszonym gościom zaprezentowano nowoczesne metody nauczania .W pięknej i bogato wyposażonej kuchni czekał na wszystkich poczęstunek.


Swoja obecnością szkołę zaszczycili przedstawiciele władz miejskich w osobie wiceburmistrz Zdzieszowic, Sybili Zimerman i dyrektor Biura Administracyjno- Ekonomicznego, Joanny Paciorek.


Wszyscy goście zgodnie stwierdzili, że ten dzień był wyjątkowy! Rodzice podkreślali, iż szkoła jest atrakcyjna dla dzieci, a sam pomysł „otwartych dni” jest doskonałym sposobem na zapoznanie się od środka z miejscem, w którym uczeń spędzać będzie wiele godzin dziennie.
Impreza pomogła już niektórym rodzicom w podjęciu decyzji.


- Już zdecydowałam, moje dziecko będzie uczyło się właśnie w tej szkole – stanowczo stwierdziła jedna z mam.
- Już drugi raz biorę udział w takim spotkaniu. Starszy syn jest uczniem „trójki”, a teraz zapiszę do niej córkę – dodała druga mama.
Zaangażowanie nauczycieli i staranne przygotowanie Dni Otwartych zauważyli przedstawiciele władz miasta.
-Jestem mile zaskoczona, doskonale przygotowana impreza – zauważyła Sybila Zimerman. A Joanna Paciorek stwierdziła, że jest pod dużym wrażeniem imprezy. Zadowolenia nie kryła także dyrektor szkoły, Małgorzata Ambroży, która podkreśliła zaangażowanie wszystkich swoich nauczycieli w przygotowanie święta.


Dzień Otwarty został starannie opracowany, a nad całością czuwały koordynatorki: Dorota Czernysz i Katarzyna Jajuga.

Moje dziecko tu będzie się uczyć!

(kliknij żeby zobaczyć galerię zdjęć z tego wydarzenia)

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Władysława Sikorskiego w Zdzieszowicach zaprasza również na kiermasz szkolny, który odbędzie się 18 grudnia 2009r.

PDFProgram Kiermaszu