Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Tajemnice Opolszczyzny. Odkrywcza wyprawa z Bobbym i Molly.

Książka ta pod wieloma względami różni się od większości realizowanych dotychczas przez nas publikacji. Z myślą o młodym czytelniku powstał bowiem komiks, w którym wykreowane przez Artura Klose postaci Bobby i Molly odbywają wędrówkę po mniej lub bardziej znanych miejscowościach zachodniej części Górnego Śląska, opowiadając o legendach, historiach i postaciach z nimi związanych.

01_okladka_'Tajemnice...'_.jpeg

W pewnym stopniu książka ta wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu na (obrazkowy) podręcznik dla młodzieży poświęcony historii regionalnej, którego jako ogólnodostępnej pozycji książkowej brak jeszcze w szkołach. Niniejszy komiks należy oczywiście pojmować jako atrakcyjny dodatek, który nie aspiruje do miana podręcznika zapełniającego istniejącą lukę, ale zachęca do tego, by udać się w wolnym czasie na wycieczkę wskazanymi śladami, które być może doprowadzą do odkrycia nowego świata w naszym najbliższym otoczeniu.


Tymczasem można ją nabyć w Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej w cenie 28,00 zł.

  komis.jpeg

Żyrowa w komiksie Tajemnice Opolszczyzny. Odkrywcza wyprawa z Bobbym i Molly.

KONTAKT w sprawie publikacji: Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, Dział Programów Kulturalnych: Elżbieta Więcek, Katarzyna Sekuła, Ksymena Zawada, tel. 0 32/ 232 49 02 wew. 224, fax: 0 32/ 232 49 01; e-mail:

Zapraszamy również na stronę internetową autora : Artura Klose, na której można dowiedzieć się więcej na temat powyższej publikacji.


01taj_ga.jpeg