Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Oszczędzaj. Wyłączaj. Odzyskuj. Świeć przykładem - Sprzątanie świata - Polska 14-16.09.2007

 

Celem "Sprzątania świata" jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska - poczynając od uprzątania śmieci, poprzez promocję i stosowanie selektywnej zbiórki odpadów po długofalowe, rozbudowane programy ekologiczne. Organizatorzy akcji chcą zwrócić uwagę na przeciwdziałanie zmianom klimatycznym i na to, co każdy z nas może zrobić sam dla ochrony naszego środowiska. Rozwiązaniem problemu odpadów nie jest coroczna zbiórka śmieci na szkolnych boiskach i osiedlowych trawnikach, lecz zmiana w codziennym życiu polegająca na robieniu świadomych zakupów, unikaniu odpadów i odpowiednim nimi gospodarowaniu.

Oficjalny patronat na kampanią sprawuje Prezydent RP Lech Kaczyński oraz Ministerstwa: Środowiska, Edukacji oraz Gospodarki.

Tym razem hasłem przewodnim będzie:

 Oszczędzaj.  Wyłączaj.  Odzyskuj.  Świeć przykładem!

W tym roku będziemy mówić o oszczędzaniu. Oszczędzaniu surowców naturalnych, energii, materiałów. Chcemy zwrócić uwagę na przeciwdziałanie zmianom klimatycznym i na to, co każdy z nas może zrobić sam w domu aby środowisku było lżej.

W Zdzieszowicach dzięki koncernowi NORDFOLIEN, który przekazał na cel "Sprzątania Świata" duże worki foliowe dzieci ze szkół i przedszkoli aktywnie będą uczestniczyły w akcji i będzie można je zobaczyć podczas sprzątania najbardziej zanieczyszczonych miejsc w naszej gminie.