Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Design w Dolinie KreatywnejRozpoczął się konkurs Doliny Kreatywnej na najciekawszy designerski produkt młodej sztuki. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 11 kwietnia 2008. Projekt stypendialny „Dolina Kreatywna, czyli czego szuka młoda sztuka” skierowany jest do twórców w wieku 14-25 lat.

Do konkursu można zgłaszać dowolne projekty lub gotowe prace z dziedziny mody, małej architektury, designu miejskiego, wzornictwa przemysłowego, projektowania przedmiotów i opakowań, grafiki użytkowej, korporacyjnej, znaków towarowych, logotypów, pojazdów itp. O wyborze najlepszych zdecydują jurorzy – wybitni przedstawiciele tej dziedziny sztuki. Prace będą oceniane pod kątem ujęcia tematu, oryginalności pomysłu, jego walorów artystycznych i intelektualnych. Na zwycięzców czeka do podziału 15.000 złotych.

dk (logo).jpeg

Konkurs adresowany jest do młodych twórców (14-25 lat). Każdy z uczestników może zgłaszać więcej niż jedną pracę. W pierwszym etapie należy nadsyłać drogą elektroniczną wypełnione formularze zgłoszeniowe oraz projekty w formie skanów.

Finał konkursu zostanie zaprezentowany w programie „Dolina Kreatywna czyli czego szuka młoda sztuka” w maju 2008 r. na antenie TVP2 oraz w telewizji interaktywnej iTVP. Podczas programu jury ogłosi swój werdykt i nagrodzi autorów najlepszych prac. Zapraszamy także do oglądania w Dwójce felietonów „Dolina Kreatywna – co słychać”, dzięki którym będzie można bliżej poznać finalistów i projekty, które będą walczyć o główną nagrodę.

Konkurs z dziedziny design organizowany w ramach projektu „Dolina Kreatywna” odbywa się po raz drugi. W zeszłorocznej edycji pierwszą nagrodę zdobyła Bogna Hamryszczak z Krakowa za serię ubiorów pod tytułem „Ziściło się”.

Regulamin konkursu oraz dokumenty niezbędne do wzięcia udziału w konkursie dostępne są na stronie internetowej pod adresem www.dolinakreatywna.tvp.pl.

***

Dolina Kreatywna
„Dolina Kreatywna, czyli czego szuka młoda sztuka” to cykliczny projekt stypendialny Telewizji Polskiej S.A., skierowany do młodych twórców (14-25 lat), który obejmuje 10 dziedzin sztuki, tj. multimedia, fotografię, literaturę, taniec, sztuki plastyczne, muzykę, teatr, film, animację kultury oraz design (co miesiąc rozstrzygamy konkurs w jednej z tych dziedzin – aktualny harmonogram konkursów na stronie internetowej).
Celem projektu jest wspieranie młodych talentów i umożliwienie im dalszego rozwoju artystycznego. Laureaci są prezentowani na antenie TVP2 w programie „Dolina Kreatywna, czyli czego szuka młoda sztuka” emitowanym w trzeci lub czwarty niedzielny wieczór miesiąca oraz w krótkich felietonach „Dolina Kreatywna – co słychać?”. Przedsięwzięciu towarzyszą liczne imprezy kulturalne. Więcej informacji na www.dolinakreatywna.tvp.pl.

Dodatkowych informacji udzielają:
Anna Kusztal-Skrobska: (22) 547 57 24,
Leszek Tarnowski: (22) 547 57 24,
Natalia Osica: (22) 616 41 44 w.18,