Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Nowy wóz bojowy Ochotniczej Straży Pożarnej w Jasionej.

Ochotnicza Straż Pożarna w Jasionej otrzymała nowy, kompletnie wyposażony wóz bojowy marki Man. Koszt zakupu pojazdu wyniósł 580 tys. zł. Gmina Zdzieszowice przeznaczyła na ten cel 430 tys., pozostałe 150 tys. zł dołożył Zarząd Wojewódzki OSP w Opolu.

Pojazd jest nowoczesnym wozem bojowym przeznaczonym do szerokiego spektrum działań związanych z pożarnictwem i ratownictwem.

Wóz został kompletnie wyposażony w narzędzia do reagowania w sytuacjach zagrożenia życia ludzkiego. Zbiorniki wozu mieszczą 2500 litrów wody i 250 litrów środka pianotwórczego. Na samochodzie znajduje się zestaw do ratownictwa drogowego, w skład którego  m.in. wchodzą tzw. „szczęki życia” służące do rozcinania karoserii rozbitych samochodów, poduszka powietrzna potrafiąca podnieść ciężar do 24 ton na wysokość 38 cm oraz agregat z masztem oświetleniowym.

Wóz został również wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt strażacki taki jak wysokociśnieniowe działko szybkiego natarcia służące w akcji wymagającej natychmiastowego działania, pompa pływająca oraz dwa komplety aparatów powietrznych służących w akcjach o wysokim zadymieniu.

Wóz będzie działał w ramach Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego, który obejmuje również autostradę A4. Będzie jednak służył przede wszystkim lokalnej społeczności uczestnicząc w akcjach gaszenia pożarów, niwelowania zagrożeń miejscowych, klęsk żywiołowych i zdarzeń drogowych.

Image00002.jpeg Image00003.jpeg Image00004.jpeg Image00005.jpeg
Image00006.jpeg Image00007.jpeg Image00008.jpeg Image00001.jpeg