Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Zdzieszowice Gminą Atrakcyjną Dla Inwestora.

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego zakończyła się druga edycja autorskiego projektu „Gmina atrakcyjna dla inwestora”.

Bez nazwy 2.jpeg

Wzięło w nim udział 14 gmin, dziewięć z nich zdobyło certyfikat „Gminy atrakcyjnej dla inwestora”. Te gminy, to Prudnik, Pawłowiczki, Polska Cerekiew, Bierawa, Zdzieszowice, Pakosławice, Otmuchów, Dąbrowa i Olszanka.
Natomiast dziewięciu pracowników samorządowych uczestniczących w projekcie i reprezentujących gminy zdobyło certyfikat „Menadżer ds. inwestycji”.

Zdobywcy_certyfikat_w_Mened_er_Inwestycji_jpg.jpeg

Są to: Alina Foryś z Prudnika, Adrian Zimerman ze Zdzieszowic, Monika Kamińska z Olszanki, Magdalena Martynowicz z Pakosławic, Magdalena Pośpiech z Otmuchowa, Aleksandra Gruszka z Dąbrowy, Beata Lewicka z Pawłowiczek, Piotr Kanzy z Polskiej Cerekwi i Artur Pawlaczyk z Bierawy.

Projekt adresowany był do pracowników samorządów gminnych, którzy zajmują się promocją, obsługą inwestorów, marketingiem terytorialnym, szeroko pojętym rozwojem gospodarczym gminy. Jego zadaniem było przygotowanie kadry samorządowej do profesjonalnej obsługi inwestorów, a także zdobycie umiejętności opracowania atrakcyjnej oferty inwestycyjnej gminy, która zachęci potencjalnych inwestorów do lokowania się na terenie naszego regionu.

Samorządowcy uczyli się sztuki negocjacji, technik przygotowania materiałów promocyjnych i obsługi inwestora. Oceniając menadżerów eksperci brali pod uwagę ich wiedzę i kompetencje, styl pracy, znajomość mechanizmów gospodarczych i marketingowych, a także poziom przygotowanej oferty inwestycyjnej. Efektem tej oceny są przyznane certyfikaty. W tegorocznej edycji najlepiej wypadły gminy: Zdzieszowice, Pakosławice i Prudnik.

W realizacji projektu pomogła Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, która wysoko oceniła pomysł opolskiego szkolenia i rekomendowała go do wykorzystania innym województwom. Samorządowców szkoliła firma Jarpol Enterprise.

Gminy mogą w nagrodę przez rok wykorzystywać nazwę i logo projektu.

Gratulując menadżerom i gospodarzom gmin zdobytych certyfikatów, wicemarszałek Józef Kotyś życzył im pozyskania atrakcyjnych inwestorów i zawodowego spełniania się. – Jesteście grupą profesjonalnie wykształconych osób, których działanie wpływać będzie na rozwój naszej gospodarki.
certyfikat.jpeg

Źródło - Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego
Gabinet Marszałka - Zespół Prasowy