Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Tu dobrze wypocząłem tego lata – polecam Tobie...

„ Tu dobrze wypocząłem tego lata – polecam Tobie...” Pod tym hasłem Kluczborsko - Oleska Lokalna Organizacja Turystyczna do końca października będzie realizować na obszarze wiejskim województwa opolskiego zadanie publiczne zlecone przez Samorząd Województwa Opolskiego. Powiat kluczborski, który ściśle współpracuje ze stowarzyszeniem i patronuje jego działalności od początku istnienia, pomaga przy realizacji tego przedsięwzięcia. To pierwsze tak duże zadanie, obejmujące swoim zasięgiem całe województwo. Chodzi o wypromowanie opolskiej wsi, jako miejsca gościnnego, dysponującego interesującymi atrakcjami i dobrą ofertą dla turysty oraz zareklamowanie podmiotów oferujących na obszarach wiejskich usługi dla turystów.


Akcja „Tu dobrze wypocząłem tego lata – polecam Tobie…”, polega na rekomendowaniu przez turystów innym odbiorcom miejsc na opolskiej wsi, w których wypoczywali. Na podstawie oddanych głosów (kupony, głosowanie internetowe) zostanie wybrana najlepsza oferta turystyczna na terenach wiejskich Opolszczyzny. Podmiot, który zwycięży w głosowaniu, otrzyma wyróżnienie i certyfikat, potwierdzający udział w projekcie i zwycięstwo w konkursie. Informacja o wynikach zostanie podana do lokalnej prasy oraz na stronach internetowych Kluczborsko-Oleskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, powiatu kluczborskiego i innych samorządów lokalnych. KOLOT pomoże także promować zwycięski produkt – m.in. fundując laureatowi wydanie ulotki promocyjnej.


Wśród oddających głosy na najlepszą ofertę zostanie rozlosowana nagroda - weekend dla dwóch osób w gospodarstwie agroturystycznym.


Do turystów skierowany jest też towarzyszący akcji konkurs fotograficzny na najlepsze zdjęcie z pobytu w obiekcie turystycznym na wsi opolskiej. Wystarczy zrobić zdjęcie i wysłać je do 30 września na adres: Kluczborsko-Oleska Lokalna Organizacja Turystyczna, ul. Katowicka 1; 46-200 Kluczbork; z dopiskiem: „Konkurs fotograficzny”. Nagrodą jest aparat cyfrowy.


Cały projekt zostanie podsumowany podczas Seminarium Turystycznego, które odbędzie się w październiku na terenie powiatu kluczborskiego. Wtedy też zostaną wręczone nagrody laureatom.

Więcej na stronie projektu:
www.opolskawies.pl

Bez nazwy 2.jpeg