Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Dożynki w Januszkowicach.

W ubiegłą niedzielę 14 września 2008r. Odbyły się dożynki sołeckie w Januszkowicach. Uroczystości tradycyjnie już rozpoczęły się uroczystą, dziękczynną mszą świętą odprawioną przez księdza Andrzeja Kałużę nowego proboszcza kościoła parafialnego w Januszkowicach. Uroczystości kościelne zostały wzbogacone udzialem Januszkowickiej Orkiestry Dętej w odprawianej mszy świętej. W pięknie ustrojonym kościele zebrali się mieszkańcy Januszkowic by wspólnie podziękować za plony. Po mszy każdy jej uczestnik otrzymał mały symboliczny chleb. Odczytano również list gratulacyjny od Burmistrza Zdzieszowic, który w związku z Dożynkami Wojewódzkimi nie mógł być obecny w Januszkowicach.

Image00002d.jpeg


Po południowych nieszporach mieszkańcy przy dźwiękach orkiestry dętej z Januszkowic i w towarzystwie dwóch dziewczyn jadących na czele pochodu, na pięknych koniach  przemaszerowali wspólnie do Budynku Wielofunkcyjnego, gdzie odbyła się wielka biesiada dożynkowa przy śląskim kołaczu i kawie.

Podczas imprezy wystąpili m.in.:
dzieci z PSP w Januszkowicach,
orkiestra dęta z Januszkowic,

Image00006d.jpeg„Asia i Mirek” poprowadzili gry i zabawy dla dzieci, a od godzin wieczornych do zabawy przygrywał zespół „Marek i Dorota”. Wszyscy uczestnicy mogli zwiedzać trzy odbywające się w budynku wystawy; Rękodzieł mieszkanek Januszkowic, strojów tradycyjnych i ptaków Januszkowic.

 

IMG_5254.jpeg