Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Warsztaty papiernicze „Czerpanie papieru, piśmiennictwo” w Zdzieszowicach.

W dniu 5.11.2008. w świeżo wyremontowanych pomieszczeniach Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej przy ul. Chrobrego 18 odbyły się warsztaty papiernicze „Czerpanie papieru, piśmiennictwo” przeprowadzone przez firmę KALANDER Czerpalnia Papieru z Gliwic. W trwających pięć godzin zajęciach uczestniczyło ponad 150 uczniów klas III, IV i V ze wszystkich szkół podstawowych naszego miasta.

6.jpegZajęcia prowadzone były w trzech grupach. Jedną z grup mnich uczył czerpania papieru przy pomocy sprzętów, których używano w średniowiecznych klasztorach, bo tam właśnie powstawał pierwszy papier. Grupa druga uczyła się jak wykonywano pieczęcie lakowe, a trzecia poznawała tajniki japońskiej sztuki barwienia papieru. We wszystkich pracach dzieci brały czynny udział, a wykonane prace mogły zabrać do domu.  Warsztaty były ciekawym spotkaniem z historią, były podróżą po zapomnianym świecie gęsich piór, lakowych pieczęci oraz wyczerpanych i barwionych kartek papieru.

16.jpeg


Uczestniczące w zajęciach dzieci wyszły z nich bogatsze w wiedzę, zdobyte umiejętności oraz własnoręcznie wykonane prace: wyczerpany, zapisany gęsim piórem i opieczętowany pieczęcią lakową oraz pięknie wybarwiony sztuką japońską papier. Opuszczając bibliotekę były bardzo zadowolone z zajęć i pytały, kiedy znów będą mogły przyjść na takie spotkanie. A Biblioteka otrzymała certyfikat uczestnictwa w warsztatach papierniczych na pięknym czerpanym i opieczętowanym lakiem papierze.

 

Galeria zdjęć

1.jpeg 2.jpeg 3.jpeg
4.jpeg 5.jpeg 6.jpeg
7.jpeg 8.jpeg 9.jpeg
10.jpeg 11.jpeg 12.jpeg
13.jpeg 14.jpeg 15.jpeg