Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Wizyta generała Zakonu Paulinów w Zdzieszowicach

29 kwietnia 2010 r. w Urzędzie Miejskim w Zdzieszowicach gościł Generał Zakonu Paulinów o Izydor Matuszewski. Gościa przywitali: Burmistrz Zdzieszowic Pan Dieter Przewdzing, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Zdzieszowicach Pani Monika Wąsik Kudla, zastępca burmistrza Pani Sybila Zimerman oraz sekretarz gminy Pani Brygida Bukowińska.

IMG_4826.jpeg

Celem wizyty Ojca Generała zakonu świętego Pawła, Pierwszego Pustelnika, zwanych popularnie „ojcami paulinami” o. Izydora Matuszewskiego z Jasnej Góry było wręczenie Panu Burmistrzowi Dieterowi Przewdzingowi honorowego tytułu „Przyjaciela Zakonu”.

IMG_4830.jpeg

Burmistrz już 15 lat temu będąc w Częstochowie zawierzył Matce Boskiej Jasnogórskiej pomoc we właściwym prowadzeniu Gminą Zdzieszowice, prosząc Ją m.in. o pracę dla jej wszystkich mieszkańców. Świadkiem tego był o. Izydor Matuszewski. Przez ten okres Gmina Zdzieszowice prowadzona przez Burmistrza Zdzieszowic była bacznie obserwowana. Wszystkie jej sukcesy a w szczególności informacje o nowych miejscach pracy skrupulatnie odnotowywane.

IMG_4843.jpeg

Jak powiedział Ojciec Generał Pan Burmistrz jest żywym przykładem chrześcijańskiej postawy godnej naśladowania, która zawiera się w słowach „módl się i pracuj”.

 

Po krótkim spotkaniu z pracownikami urzędu o Izydor wraz z Burmistrzem i Przewodniczącą Rady Miejskiej udali się z krótką wizytą do kilku zdzieszowickich przedsiębiorstw.

IMG_4858.jpeg

Burmistrz Zdzieszowic - Przyjaciel Zakonu

IMG_4861.jpeg

Podziękowania za przybycie i uhonorowanie Burmistrza z rąk Sekretarz Gminy Zdzieszowice

IMG_4872.jpeg

Wizyta w ZARMENIE

IMG_4903.jpeg

Wizyta w ELEKTROWNI WODNEJ KRĘPNA

IMG_4906.jpeg

Wizytwa w WAKRO

IMG_4912.jpeg

Podczas krótkiej modlitwy

IMG_4923.jpeg

Tytuł Przyjaciela Zakonu