Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Bike Maraton Zdzieszowice przeszedł do historii

Prawie 1200-tu zawodników, pogoda bez opadów i duża ilość błota. Tak w wielkim skrócie można napisać o “naszym” BIKE MARATONIE. Gmina Zdzieszowice już trzeci raz była gospodarzem tego największego wydarzenia sportowego. Zawodników na trasę wypuścili kolejno Burmistrz Dieter Przewdzing oraz Zastępca Burmistrza Sybila Zimerman.

IMG_0027.jpeg

Zawodnicy ze Zdzieszowic na starcie

Dla zawodników ze Zdzieszowickiego klubu MGOKSiR Azymek Bike Team Zdzieszowice był to bardzo udany maraton! Na podium stanęło aż 5-ciu zawodników;

  • WOJTYNEK SEBASTIAN M2/2 (M)3 00:53:46
  • WOJTYNEK ROKSANA K0/3 (K)18 01:28:55
  • OŻGA MAGDALENA K0/1 (K)4 01:18:10
  • SZWANCARZ MARZENA K1/1 (K)10 01:20:41
  • BARSZCZEWSKA PATRYCJA K1/3 (K)27 01:34:37

Zdzieszowiczanie na podium

1.jpeg

2.jpeg

4.jpeg

5.jpeg

Wyścig oficjalnie wystartował burmistrz Dieter Josef Przewdzing o godzinie 11, tradycyjnie kolarze rozpoczęli rywalizację przy akompaniamencie zdzieszowickiej orkiestry dętej.

IMG_0032.jpeg

Podczas maratonu w Zdzieszowicach Gmina Zdzieszowice przygotowała swoje stanowisko promocyjne, na którym można było odebrać przewodniki oraz mapy rowerowe Gminy Zdzieszowice ze specjalną dedykacją, którą osobiście przygotował Burmistrz Zdzieszowic.

IMG_0014.jpeg


Na najcięższej trasie GIGA liczącej 76km najlepszy ponownie okazał się BOGDAN CZARNOTA z KROSS RACING TEAM, który trasę pokonał w 3:03:11. Najlepszą kobietą na tej trasie została HAŁAJCZAK MAGDALENA z SHIMANO POLSKA z czasem 3:56:01.


Na dystansie MEGA wygrał KRAUZE WOJCIECH z czasem 1:29:12, reprezentujący HARFA HARRYSON FELT TEAM, a wśród pań pierwsze miejsce zajęła zwyciężczyni wrocławskiej edycji ZIÓŁKOWSKA MICHALINA z CNR TEAM z czasem 2:22:00.


Na najkrótszej trasie, co wcale nie znaczy, najłatwiejszej wśród panów do mety pierwszy dojechał IWAN RAFAŁ z BIKESTACJA.PL KCNC z czasem 0:53:10, a kategorie kobiet wygrała KOZELA KAROLINA z CORRATEC SR SUNTOUR z czasem 1:03:18.

W dekoracji zwycięzców uczestniczyli Burmistrz oraz Zastępca Burmistrza Zdzieszowic.


W tomboli frekwencja jak zwykle ogromna – i nic dziwnego, bo nagród dużo i atrakcyjne. Dodatkowo każdy zawodnik mógł odebrać paczkę z bidonem oraz z odżywkami energetycznymi.

Publiczność nie zawiodła, dlatego w przyszłym roku na pewno ta największa impreza rowerowa już po raz czwarty zagości w Zdzieszowicach.

Bardzo cieszy również pełna aprobata i zadowolenie uczestników maratonu, która wyrażana jest zaraz po przejechaniu lini mety lub w formie wiadomości jakie otrzymujemy. Jedne z takich wiadomości znajduje się poniżej. Cieszy jeszcze bardziej dlatego, że klub ten pochodzi z pięknych terenów jakimi są Góry Izerskie i z bardzo daleka bo aż z Kotliny Jeleniogórskiej gdzie szlaków rowerowych nie brakuje.

Dziękujemy wszystkim za udział w tegorocznej edycji BIKE MARATONU!

Dieter Przewdzing
Burmistrz Miasta i Gminy ZdzieszowiceDzień dobry,

w imieniu swoim i szesnstoosobowej grupy zawodników i amatorów KS Lechia Piechowice chciałbym Panu i wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc przy organizacji BIKEMARATON podziękować za wzorowo zorganizowaną imprezę.
Nie często zdarza się aby miasta, a przede wszystkim ich mieszkańcy - gospodarze zawodów, z takim zaangażowaniem i wyrozumiałością odnosili się do tak dużych imprez, nie ukrywając w tym dniu bardzo utrudniająch im normalne życie.
Atmosfera w dniu zawodów i pomoc organizatorowi - firmie Grabek Promotion sp. z o.o. w zabezpieczeniu trasy na najwyższym poziomie.

"POZDROWER"

Dariusz K.