Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Gmina Zdzieszowice w Konkursie na Europejską Nagrodę Odnowy Wsi 2010

Nasza Gmina jako jedyna z Opolszczyzny została wytypowana przez Urząd Marszałkowski do wzięcia udziału w Konkursie na Europejską Nagrodę Odnowy Wsi 2010 organizowanym przez Europejskie Stowarzyszenie Rozwoju Obszarów Wiejskich Odnowy Wsi ARGE.
W dniu 7 czerwca komisja konkursowa przebywała w naszej gminie. Jej skład tworzyli: Isabele Strehle (Niemcy), Josef Attenberger (Niemcy) i Carlo Lejeune (Belgia).
Tegoroczny konkurs zorganizowany został pod mottem „Nowa energia dla dobrej współpracy”. Intencją pomysłodawców było wyróżnienie wyjątkowy wybitnych i wzorcowych aktywności oraz ich promowanie – uwzględniając ekonomiczny i kulturowy kontekst. Motto konkursu kładzie szczególny nacisk na europejskie związki, które zajmują się – zarówno w sensie słownym, ja i praktycznym – nową energią, w celu wzmocnienia ich potencjału ekonomicznego, poprawy stanu środowiska naturalnego i nawiązania jeszcze głębszych społecznych więzi.
Nasza gmina uczestniczy w Konkursie pod hasłem „Gmina Zdzieszowice – symbioza przemysłu i środowiska naturalnego”.
Komisja została przywitana w Urzędzie Miejskim przez przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego oraz Pana Burmistrza Dietera Przewdzinga, który wręczył członkom pamiątki oraz albumy ukazujące piękno zdzieszowickiej ziemi. Następnie wszyscy zwiedzali kolejno Żyrową, Zdzieszowice, Rozwadzę, Januszkowice. W każdym miejscu była specjalnie przygotowana prezentacja pokazująca dorobek naszej gminy w dziedzinie przemysłu, w tym energii odnawialnej oraz ochrony środowiska. Komisja opuściła popołudniu naszą gminę w doskonałych humorach, obiecując jeszcze do nas zawitać.   

P1050070.jpeg

P1050072.jpeg

IMG_5003.jpeg

IMG_5002.jpeg

IMG_5001.jpeg

IMG_4990.jpeg

IMG_4987.jpeg

IMG_4982.jpeg