Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

XIII Zdzieszowickie Dni Karpiowe

W XIII Zdzieszowickich Dniach Karpiowych - Pucharze Star Baits'a wzięło udział 28 dwuosobowych drużyn z całej Polski - m.in. z Krakowa, Bielska Białej, Kępna, Sosnowca, Żor, Jastrzębia, Kędzierzyna-Koźla i Zdzieszowic. Od czwartku do niedzieli  złapano 14 szt. karpi o wadze powyżej 2kg bo tylko takie się liczyły. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Krapkowic w składzie Mirosław Wylężek i Piotr Stępień. Złowili 3 karpie o łącznej wadze 18.080 kg w tym największą rybę imprezy o wadze 11.800 kg.

1.jpeg

Drugie miejsce zajęła drużyna w składzie Maciej Wolak, Marek Karbownik z Sandomierza łowiąc cztery ryby o łącznej wadze 14.700 kg. Trzecie miejsce zajęła drużyna w składzie Adam Pawlukiewicz i Marian Musioł z Żor łowiąc dwa karpie o łącznej wadze 14.680 kg.

2.jpeg

Klub Wędkarski Zdzieszowice pragnie wyrazić podziękowania opiekunom zawodów tj. Urzędowi Miejskiemu w Zdzieszowicach - Panu Burmistrzowi Dieterowi Przewdzingowi oraz Zakładom Koksowniczym w Zdzieszowicach - Panu Czesławowi Sikorskiemu za wydatną pomoc w organizacji zawodów.

3.jpeg

Największe podziękowania nalezą się jednak firmie Star Baits. która ufundowała nagrody za łączną kwotę ok. 20 tys zł. Na zawodach firma reprezentowana była przez Pana Włodzimierza Juźwińskiego.

                                                                                                   Jerzy Kuźmiuk

Zapraszamy do zobaczenia galerii zdjęć z tych zawodów: