Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Sportowe zakończenia wakacji na osiedlu Kościuszki-Korfantego

W dniu 01.09.2012 Samorząd osiedla Kościuszki – Korfantego zorganizował po raz kolejny II Turniej Piłkarski o Puchar Samorządu osiedla Kościuszki – Korfantego na sztucznym boisku przy gimnazjum. Do tego turnieju przystąpiło osiem drużyn. Siedem ze Zdzieszowic, a jedna z Jasionej. Dla dzieci na boisku bocznym przygotowano gry i zabawy z nagrodami.
Turniej rozpoczął się o godzinie 9.00, a otwierającą całą imprezę była przewodnicząca Rady Miasta pani Monika Wąsik – Kudla. Oprócz niej na turnieju przebywali,  radna osiedla pani Barbara Osadzin, która miała zaszczyt wręczać puchary i medale dla zwycięzców turnieju, oraz  samorządowcy osiedla na czele z przewodniczącym Mirkiem Hankusem, dbając oto by uczestnikom nie brakowało sił w trakcie turnieju, kibicom i wszystkim tym, którzy przybyli na tą imprezę częstując ich napojami, kiełbaskami z grilla, hot dogami i gotowaną kukurydzą. Był również pan Stopyra, który serwował obecnym fajną muzykę. Cały ten poczęstunek ufundowali sponsorzy, dzięki którym ta impreza mogła się odbyć. Serdecznie im za to dziękujemy.

Na turnieju nie zabrakło również innych atrakcji. A mianowicie zostały również zorganizowane obok boiska, gdzie toczyła się zażarta walka oczywiście fair play o zwycięstwa, gry i zabawy dla dzieci. Organizatorem i prowadzącą była Pani Marzena Nowicka, opiekun świetlicy osiedla Kościuszki – Korfantego. Były kalambury, skoki w worku i inne. Tu również zwycięzcy poszczególnych konkurencji mogli liczyć na nagrody. Zabawy było co niemiara.

Kibice zgromadzeni przy boisku nie mogli narzekać na nudę, mecze były zacięte do ostatniego gwizdka a rozstrzygnięcia meczy zaskakujące. Drużyna KRF, zeszłoroczny zwycięzca musiał się zadowolić tym razem tylko czwartym miejscem. Zwycięzcą II Turnieju okazała się drużyna Indywidualistów. Miejsce  drugie zajęła drużyna Gandziarzy, a trzecie drużyna Zielona – Akacjowa. Najlepszym piłkarzem tego turnieju został Mariusz Kampa, a najwięcej bramek strzelił Paweł Sendecki. Obaj zresztą są piłkarzami Ruchu Zdzieszowice. Imprezę tą, kończącą tegoroczne wakacje można uznać za udaną, choć pogoda nie do końca dopisała. Oby więcej takich imprez, dzięki którym można się wyrwać z domu i aktywnie spędzić czas niekoniecznie grając w piłkę czy skakać w worku, ale już samo przebywanie na świeżym powietrzu robi wiele dla samopoczucia i organizmu każdego z nas.

Wszystko to można zobaczyć na zdjęciach zrobionych przez Tomasza Nowickiego.