Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Zaproszenie do uczestnictwa w Jarmarku

Na dzień 22 sierpnia 2010r. w Kamieniu Śląskim przypada odpust ku czci Św. Jacka, patrona Diecezji Opolskiej i Archidiecezji Górnośląskiej. Od sześciu lat w dniach odpustu organizowana jest impreza kulturalna o charakterze ponadregionalnym pod nazwą „Jarmark Odpustowy u Świętego Jacka”. W czasie imprezy prezentowany jest nasz rodzimy folklor poprzez występy zespołów z terenu gminy i województwa opolskiego, ale nie tylko, gdyż w ramach wymiany partnerskiej występowały zespoły z kraju i zza granicy. Podczas Jarmarku rozprowadzane są wydawnictwa i pamiątki promujące nie tylko Kamień Śląski, gminę ale także nasz region.

W bieżącym roku Zarząd Województwa Opolskiego ogłosił konkurs ofert na realizację zadania publicznego pn. „Przedsięwzięcia promujące ideę odnowy wsi w wymiarze regionalnym”, na ten konkurs Stowarzyszenie Przyjaciół Kamienia Śląskiego złożyło ofertę na Jarmark Odpustowy.
W tej ofercie założono zaproszenie Waszego Stowarzyszenia oraz organizacji z terenu działania LGD oraz sołectw i dzielnic z terenu gminy Gogolin, ponieważ uważamy, że podczas imprezy w której uczestniczy kilka tysięcy osób istnieje doskonała możliwość zaprezentowania osiągnięć i dorobku w zakresie odnowy wsi. Pomysł ten spotkał się z uznaniem Zarządu Województwa Opolskiego i oferta uzyskała dofinansowanie tego przedsięwzięcia.
W związku z tym mamy zaszczyt zaprosić Stowarzyszenie „Kraina Świętej Anny” a poprzez Was organizacje z terenu działania Krainy na „Jarmark Odpustowy u św. Jacka”, podczas którego moglibyście Państwo ustawić stoiska prezentujące dotychczasowe swoje osiągnięcia i promujące działalność lub stoiska handlowe.

Osobą kontaktową w powyższej sprawie będzie Pan Zbigniew Kawa
tel. 77 4671 329, 506 063 455, e-mail: stowarzyszenie@kamienslaski.pl


Z poważaniem

Zbigniew Kawa
Przewodniczący Zarządu