Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Gminne Dożynki w Rozwadzy.

W dniu 3 października br. odbyły się dożynki we wsi Rozwadza. Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą św. o godz. 10.30 w kościele parafialnym, w której uczestniczyli – oprócz naszych rolników – Burmistrz Zdzieszowic Pan Dieter Przewdzing oraz Sołtys Rozwadzy Pani Rita Grądalska, następnie o godz. 15.00 w remizie OSP miała miejsce dalsza część uroczystości.
Na imprezę, którą poprowadziły Panie Rita Grądalska oraz Karolina Jokiel zawitali zaproszeni goście w osobach Zastępcy Burmistrza Pani Sybili Zimerman, Sekretarz Gminy Pani Brygidy Bukowińskiej wraz z małżonkiem Panem Józefem Bukowińskim – Dyrektorem Pracy w zdzieszowickich Zakładach Koksowniczych i Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Krapkowickiego, Sołtysa Krępnej Pana Norberta Kalla, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rozwadzy Pani Anny Kiepura – Sosulskiej, radnego Rady Miejskiej w Zdzieszowicach Pana Józefa Sitko oraz mieszkańców Rozwadzy.
Były występy dzieci z miejscowej Szkoły Podstawowej przy kawie i kołoczu, z wypieku którego Rozwadza zasłynęła na całe województwo, zaśpiewała dla nas również nasza mieszkanka i współprowadząca całą imprezę Karolina Jokiel. Ponadto wystąpił zespół „KROŚNICZANKI” z Krośnicy – panie z tego zespołu nie tylko zaśpiewały, ale również dały pokaz tańca w specjalnie przygotowanych strojach. Było dużo śmiechu i zabawy.
Poniżej krótka fotorelacja z naszych dożynek.

Dozynki w Rozwadzy 2010 r. 02.jpeg Dozynki w Rozwadzy 2010 r. 06.jpeg Dozynki w Rozwadzy 2010 r. 16.jpeg
Dozynki w Rozwadzy 2010 r. 19.jpeg Dozynki w Rozwadzy 2010 r. 26.jpeg Dozynki w Rozwadzy 2010 r. 31.jpeg
Dozynki w Rozwadzy 2010 r. 37.jpeg Dozynki w Rozwadzy 2010 r. 45.jpeg Dozynki w Rozwadzy 2010 r. 49.jpeg