Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Kiermasz w zdzieszowickiej „Trójce”

  Już po raz 11 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Zdzieszowicach odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy. Impreza ta wpisała się na stałe w kalendarz wydarzeń naszej szkoły, bo co roku, tuż przed świętami szeroko otwieramy drzwi dla mieszkańców naszej gminy, aby w pełni poczuli magiczną atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

   W piątkowe przedpołudnie sala gimnastyczna, która  była specjalnie przygotowana na tę imprezę,  wypełniła się po brzegi. Każda klasa przygotowała kolorowe stanowiska, gdzie z pomocą swoich rodziców i wychowawców z dużym zaangażowaniem prowadziła sprzedaż pięknie ręcznie robionych ozdób choinkowych, stroików świątecznych, serwet, kartek świątecznych, choinek z makaronu, figurek z masy solnej, gipsu, artykułów  dekoracyjnych, prześlicznych zabawek czy gwiazd betlejemskich.

   Aby w pełni oddać magiczny nastrój świąt, nie zabrakło kolorowych stołów z wigilijnym jadłem. Można tam było spróbować świątecznych specjałów: krokietów, uszek z barszczem, pierogów, świątecznych ciast, ciasteczek… Przeżyć artystycznych dostarczyli nam uczniowie naszej szkoły, prezentujący swoje umiejętności wokalne, aktorskie, taneczne. Dopełnieniem iście świątecznej atmosfery była wystawa szopek bożonarodzeniowych, która wzbudziła nie lada emocje.

   Kiermasz cieszył się, jak co roku, dużym zainteresowaniem uczniów, rodziców i mieszkańców Zdzieszowic. Niech ta atmosfera, jaka panowała na naszym kiermaszu, towarzyszy wszystkim podczas tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia.

Kiermasz  w zdzieszowickiej „Trójce”w obiektywie