Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Pierwsze urodziny Domu Dziennego "Stokrotka"

Dla Seniorów ze Starego Osiedla w Zdzieszowicach dzień 25 stycznia 2013 roku był dniem wyjątkowym. W Domu Dziennego Pobytu "Stokrotka" świętowano pierwszą rocznicę urodzin. Aż trudno uwierzyć w to, że minął już rok. Wszyscy jeszcze bardzo wyraźnie pamiętają jego otwarcie i uroczyste poświęcenie.
Rocznica rozpoczęła się Mszą Święta, którą w kościele pod wezwaniem świętego ojca Pio celebrował Ksiądz Prałat Antoni Komor. Seniorki "Stokrotki" z wielkim zaangażowaniem włączyły sie w prowadzenie liturgii słowa, procesję  z darami i modlitwę wiernych.

dom stokrotka.jpeg

Po wspólnej modlitwie w intencji Pracowników i Podopiecznych Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zdzieszowicach, zaproszeni goście przeszli do sąsiadującego z Kościołem, Domu Dziennego "Stokrotka". Goście i pensjonarusze zostali powitani przez Kierownika MGOPS Panią Renatę Nachtygal.


dom stokrotka1.jpeg Po radosnym wzniesieniu toastu przez Burmistrza miasta, Dietera Przewdzinga, wysłuchaliśmy przepięknego koncertu kwartetu saksofonowego pod kierunkiem pana Łukasza Knapika – nauczyciela Publicznej Szkoły Muzycznej I st. w Leśnicy.

 

W dalszej części spotkania Seniorka Anna Woźnica, typową dla mieszkańców Starego Osiedla gwarą śląską, skomentowała multimedialną prezentację fotograficzną, przygotowaną ze zbioru zdjęć Domu obrazującego pierwszy rok jego działalności. Po występach nadszedł czas na życzenia urodzinowe.

Zaproszeni goście wraz z gospodarzami "Stokrotki" przy wspólnym stole wymianiali się wrażeniami i przeżyciami osobistymi, wspominali i opowiadali anegdoty, po prostu świętowali!
Ten "Roczek" na długo pozostanie w sercach i pamięci Seniorów, bez których "Stokrotka" nie istaniałaby, a już na pewno nie byłaby tak radosnym, pełnym ciepła i rodzinnej atmosfery, Domem. Życzmy sobie dalszych sukcesów i rozwoju, bo warto być razem, dzielić się sobą, aktywnie spędzać czas na emeryturze lub po prostu posiedzieć, pośpiewać, potańczyć... Bo tak jest w "Stokrotce".
Jednocześnie progniemy podziękować wszytkim osobom, dzięki którym możliwe było otwarcie naszej "Stokrotki": Panu Burmistrzowi Dieterowi Przewdzingowi, Radzie Miejskiej, Ksiądzu Prałatowi Antoniemu Komorowi, Ksiądzu Prałatowi dr Albertowi Glaeserowi, przedstawicielom AcelorMittal Poland.
Dziękujemy również wszyskim ludziom dobrego serca, którzy wspierają naszą działalność.     


Seniorka DDP "Stokrotka", Irena Malinowska