Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Mammografia

Mammografia w grupie wiekowej 50-69 jest bezpłatna, ale mimo to wiele kobiet w Polsce nie wykonało jeszcze tego badania. To sprawia, że w naszym kraju rak piersi nadal jest późno wykrywany. Dlatego celem Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest zmiana postaw Polek i zbudowanie pozytywnego przekazu nt. mammografii.
W Polsce, potwierdzonego w badaniu histopatologicznym, raka piersi stwierdza się u mniej niż 5 kobiet na 1000 zbadanych.
Zapraszamy serdecznie do włączenia się w kampanię „Polecam Mammografię!” realizowaną w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, jednego z zadań „Narodowego programu zwalczania chorób nowotworowych”, finansowanego ze środków Ministerstwa Zdrowia.


Mechanizm kampanii promującej profilaktyczne badania mammograficzne realizowanej w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, w której dodatkowym bonusem są nagrody, jest bardzo prosty. Kluczowe jest potwierdzenie na ulotce wykonania mammografii i zobowiązanie się zbadanej kobiety do zaproszenia na badanie piersi jej krewnych lub znajomych pań w wieku 50-69 lat. Każda z uczestniczek kampanii może wziąć udział w konkursie, w którym nagrodą są bony na sprzęt AGD (jeden na kwotę 700 zł, trzy po 500 zł i pięć po 200 zł). Wystarczy, że uzupełni zdanie „Zbadałam się, ponieważ…”. Drugą możliwością uzyskania nagrody jest wymiana ulotki potwierdzającej udział w badaniu na dodatkowe punkty w programie lojalnościowym sieci aptek Dbam o Zdrowie.

Konkurs trwa do 30 listopada 2010 roku, lecz profilaktyczne badania mammograficzne należy promować cały czas.

PDFpolecaj mammografie.pdf
PDFlepiej wiedziec.pdf
PDFulotka.pdf