Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W dniu 6 marca br. w Publicznej Szkole Podstawowej w Krępnej odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Turniej ten ma na celu – zgodnie z regulaminem – popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.
Turniej przeprowadził przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krapkowicach st. kpt. Lucjan Lubaszka. W konkursie brali udział uczniowie ze szkół podstawowych z terenu naszej Gminy i Publicznego Gimnazjum w Zdzieszowicach. W pierwszym etapie uczestnicy rozwiązywali testy zawierające pytania z zakresu działalności i historii straży pożarnej. Do finału zakwalifikowali się 4 uczniowie ze szkół podstawowych i 3 uczniów z gimnazjum.
Do eliminacji powiatowych kwalifikują się zdobywcy pierwszego i drugiego miejsca z każdej grupy wiekowej. W wyniku rozgrywki finałowej do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się:

- w grupie szkół podstawowych:
1. Damian Rzepka – PSP Nr 2 w Zdzieszowicach
2. Paweł Stosiek – PSP w Żyrowej

- w grupie gimnazjum:
1. Paweł Bielka
2. Piotr Pakosz

Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom oraz nagrodę książkową. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Poniżej krótka fotorelacja z przebiegu konkursu.