Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

W sobotę rusza Bike Maraton 2013!

215! Aż 215 dni trwała zima w bikemaratonowym świecie MTB, aż tyle dni minęło od wielkiego finału sezonu 2012 w Hotelu Interferie w Świeradowie Zdroju. Na szczęście wyjątkowo długa zima odeszła w zapomnienie. W szkole trwają matury, w parkach kwitną kasztany, a na Opolszczyźnie złoci się już rzepak…więc czas na Zdzieszowice.

Po raz szósty kolarze górscy z całej Polski zgromadzą się u podnóża Góry Św. Anny by zmierzyć się z ciekawą i wymagającą trasą przygotowaną przez miejscowy Luks Azymek Zdzieszowice. Niespodzianką dla uczestników będzie 1500 pamiątkowych koszulek T-shirt przygotowanych przez organizatora dla 1500 pierwszych kolarzy odwiedzających biuro zawodów w Zdzieszowicach.

W sobotę 11 maja, punktualnie o godz. 11.00 burmistrz Zdzieszowic Dieter Przewdzing oraz Maciej Grabek dadzą znak do startu pierwszego wyścigu sezonu 2013. Będzie to już 13 sezon Bike Maraton, najstarszego i najpopularniejszego cyklu maratonów MTB w Polsce. W tym roku na inaugurację organizatorzy tradycyjnie przygotowali trzy trasy o trzech różnych długościach i trzech różnych stopniach trudności. Najkrótszy dystans Mini, pod patronatem polskiego producenta rowerów Medano, liczy 25 km i jest do przejechania dla każdego kto ma rower i kask. Średni dystans Mega to 52 km, w tym roku trasa przeszła mały lifting w stosunku do roku ubiegłego, pojawiły się nowe podjazdy i wymagające zjazdy. Królewski dystans Giga, objęty w tym roku patronatem przez markę Pedros, producenta smarów i akcesoriów rowerowych, liczy 79 km i ponad 1800 m przewyższenia.

Tradycyjnie po starcie dystansów głównych w miasteczku sportowym do boju ruszą przyszli adepci kolarstwa górskiego w Dziecięcym Bike Maratonie. A prócz wyścigu najmłodszych w miasteczku BM będzie można zobaczyć najnowszą kolekcję rowerów marki SCOTT, nowości w gamie marki Ritchey oraz uzupełnić energię odżywkami Enervit. Gdy już wszyscy zawodnicy zameldują się na mecie, rozpoczną się dekorację zwycięzców I edycji BM2013 oraz tombola, czyli losowania nagród wśród wszystkich uczestników. A tym razem w tomboli – rower Medano, aparat Fujifilm, zegarki marki Festina, części rowerowe od Harfa-Harryson, akcesoria SCOTT, smary PEDROS oraz części Ritchey.

Szczegóły jak zawsze na www.bikemaraton.com i www.facebook.com/bikemaraton

Przyjedź na Bike Maraton i nakręć się na rowerowy sezon 2013!

Zdzieszowice_news01.jpeg

Zdzieszowice_news02.jpeg

Zdzieszowice_news04.jpeg

Zdzieszowice_news05.jpeg