Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Stokrotki ach Stokrotki jak przyjemnie płynie czas - maj 2013

1.jpeg 2.jpeg Kapryśna majowa pogoda zmusiła nas, Seniorów z Domu Dziennego "Stokrotka", do nagłej zmiany planów wyjazdowych. Rowerowy "wypad" za miasto "pod buczynę" do Żyrowej, musieliśmy zamienić na samochodowy wyjazd do Sosnowego Lasku w Zdzieszowicach. Pomimo zimna, deszczu i niesprzyjającej aury, wszyscy świetnie bawiliśmy się w ogrzanej sali kominkowej przy śpiewie i muzyce biesiadnej oraz smacznych kiełbaskach z grilla. Majówkę uważamy za udaną, a plany wyjazdu pod bukowy las na pewno zrealizujemy jeszcze tego lata.

3.jpeg Dnia 5 maja, odbyła się przejażdżka rowerowa do Krępnej. Wyjechałyśmy drogą polną od Stadionu Miejskiego w Zdzieszowicach, a następnie pokonując rozwadzką trasę rowerową udałyśmy się na Śluzę w Krępnej nad Odrą. Po drodze urzekły nas piękne wiosenne widoki i zapachy, które jeszcze bardziej rozbudziły w nas chęć przebywania na świeżym powietrzu. Łącząc przyjemne z pożytecznym obiecałysmy sobie, że nie był to pierwszy i ostatni raz!

W każdą środę poprawiamy swoją kondycję fizyczną na Pływalni "Delfin" w Krapkowicach. Tę formę zajęć ruchowych na basenie kontynuujemy już od jesieni ubiegłego roku i nie zamierzamy zrezygnować, mimo bardzo wczesnej pory wyjazdu (o 6.00 rano jesteśmy już w wodzie!).
4_800p.jpeg Dnia 9 maja odpowiedzieliśmy na zaproszenie pani Dyrektor Miejskiej i Gminnej Biblioteki  Publicznej w Zdzieszowicach. W myśl hasła "Biblioteka – miejscem dla kreatywnych" – pokazałyśmy, a co za tym poszło – NAUCZYŁYŚMY – młodsze pokolenie, szydełkowania. "Lekcja" okazała się pożyteczna i skuteczna – efektem wspólnej pracy terapeutycznej były kwiaty - goździki wykonane na szydełku. Spodziewamy się w najbliższym czasie rewizyty, tym razem w Domu Dziennego Pobytu, podczas której Pracownice MiGBP nauczą się robić liście i łodygi. Drogie Panie szykujcie szydełka! 

5.jpeg Seniorki DDP "Stokrotka" są wszechstronnie utalentowane i mają wielokierunkowe zainteresowania. Wspólnie "wpadłyśmy" na pomysł, aby 13-go maja, w dzień upamiętniający cudowne wydarzenie przed laty w Fatimie, przewodniczyć nabożeństwu majowemu w Kościele pw. Św. Ojca. Pio. Razem z wiernymi powierzyliśmy podczas modlitwy i śpiewów majowych swoje troski i radości Czarnej Madonnie.

Instruktor Kulturalno-Oświatowy
Domu Dziennego Pobytu  "Stokrotka" w Zdzieszowicach
Katarzyna Krynicka