Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Czerwcowe Stokrotki

           Maj przeminął w mgnieniu oka i powitaliśmy piękny choć deszczowy czerwiec.  "Stokrotki" nie mogą narzekać na nudę gdyż wiele się dzieje w naszym Domu.
         Dnia 5 czerwca wspólnie z członkami Mniejszości Niemieckiej świętowaliśmy Dzień Matki i Ojca. O godzinie 10.00 rozpoczęły się popisy taneczne i recytatorskie dzieci ze zdzieszowickiej Ochronki, a po nich zaprezentował się Kabaret Starszych Pań z programem artystycznym na wesoło. 

dzieci dzień matki stokrotka.jpeg

Dziękujemy przewodniczącemu koła MN w Zdzieszowicach, p. Erstowi, za zaproszenie.
          Dnia 6 czerwca odbyła się pielgrzymka Seniorów do Nysy. Pomysł wyjazdu zrodził się podczas "Dnia Meksykańskiego", który miał miejsce w maju w naszym Domu. W samym sercu Nysy, przy Bazylice św. Jakuba, czekał na nas przebywający obecnie w Nysie, ksiądz Marek. Pielgrzymkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Skarbca św. Jakuba, następnie poznaliśmy historię Bazyliki oraz kościoła pw. św. Piotra i Pawła. 

zwiedzanie kościoła.jpeg

Pod koniec naszej wyprawy czekała nas jeszcze miła niespodzianka - w Konradowej, parafii filialnej pod Nysą, zostaliśmy ugoszczeni przez tamtejszych mieszkańców. Przy ciepłym posiłku oraz smacznych domowych wypiekach wymienialiśmy swoje doświadczenia i biesiadowaliśmy przy wspólnym stole. Pożegnaliśmy się w miejscowej kaplicy pw. św. Konrada, w której ks. Marek odprawił nabożeństwo. Po wspólnych pamiątkowych zdjęciach wyruszyliśmy do domu.

kaplica zjdęcie.jpeg
 

        Wycieczki rowerowe wpisały się na stałe w nasz wiosenno-letni grafik. Kolejną trasę obrałyśmy do Januszkowic na Srebre Jezioro. Pogodna nam bardzo dopisała więc nie pozostało nam nic innego jak tylko relaksować się na łonie natury. Podczas kolejnej wycieczki zwiedziłyśmy nowo powstały park w Leśnicy, pokonałyśmy trasę przez Raszową i Januszkowice do Zdzieszowic. 

wycieczka Łucja.jpeg

rowery.jpeg

         Dnia 16 czerwca po niedzielnej Mszy Świętej na Starym Osiedlu w naszej "Stokrotce" odbył się kolejny "Dzień Otwarty". Chętni mogli napić się kawy i zjeść odpustowy kołacz, ale również podziwiać nasze prace ręczne o tematyce wiosenno-letniej.
        Od kilku już lat Podopieczni Domów Dziennego Pobytu zarówno ze Zdzieszowic jak i Kędzierzyna – Koźla spotykają się na wspólnej biesiadzie letniej w Moszczance. W tym roku takie spotkanie odbyło się dnia 19 czerwca i miło charakter piknikowy. Organizatorem imprezy był DDP "Magnolia" z Koźla. A tak wyglądały przygotowania do "Święta Kupały"w naszej "Stokrotce" i zabawa na łowisku pstrąga...

wiaki.jpeg

zabawa Moszczanka.jpeg

        Dnia 23 czerwca uczestniczyliśmy w organizowanym, w Żyrowej przez Szkołę Podstawową nr 2 oraz Stowarzyszenie "Nasze Dziedzictwo" festynie z okazji 15-lecia Powiatu Krapkowickiego. Inicjatorem naszego udziału w imprezie był Sołtys Żyrowej., który zaproponował nam prowadzenie stoiska z chlebem, smalcem i ogórkiem. Długo nie trwało i wzięliśmy się do roboty: w "Stokrotce" uważyliśmy smalec, ukisiliśmy ogórki i pojechaliśmy do Żyrowej.

Żyrowa.jpeg

        Pod koniec miesiąca udało nam się zamknąć dzieło rozpoczęte w MiGBP. Podczas pierwszego spotkania Seniorek z pracownicami biblioteki nauczyłyśmy się szydełkować kwiaty. Efektem wspólnej pracy były pięknie wykonane goździki. Podczas drugiego spotkania, tym razem w DDP "Stokrotka", Panie wykańczały swoje dzieła: doszywały łodygi oraz liście, efektem czego powstały tak piękne kwiaty...

kwiatki.jpeg

 

         Od kilku już lat podopieczni Domów Dziennego Pobytu z Opola, Zdzieszowic, Kędzierzyna–Koźla oraz Głubczyc spotykają się na corocznym Dniu Skupienia w Bryksach koło Gościęcina. Tym razem dnia 27 czerwca udaliśmy się do tego wyjątkowego miejsca i razem z przyjaciółmi uczestniczyliśmy w Eucharystii z błogosławieństwem Lourdzkim, integracji na łonie natury oraz w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.
         Letnie miesiące i pogoda sprzyja organizowaniu ciekawych zajęć i spotkań na łonie natury. Zapraszamy wszytkich chętnych do udziału w naszych zajęciach i wyprawach.

Instruktor Kulturalno-Oświatowy
Domu Dziennego Pobytu "Stokrotka"
w Zdzieszowicach
Katarzyna Krynicka