Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Sierpień w "Stokrotce"

     Wycieczka rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele parafialnym pw. Św. Piotra i Pawła. Następnie udaliśmy się do Muzeum Papiernictwa, gdzie poznaliśmy historię czerpania papieru i rozwoju przemysłu papierniczego. Stamtąd przeszliśmy do dusznickiego parku zdrojowego, w którym odpoczywaliśy na łonie natury popijając źródlaną wodę mineralną. Dziękujemy naszym przyjaciołom z "Jarzębiny" za zaporszenie oraz bardzo udany wyjazd integracyjny.  

P1010020.jpeg

Fontanna.jpeg

pomnik.jpeg

     W tym samym miesiącu zaprosiliśmy do "Stokrotki" panią Anię, dietetyk kliniczną, która przypomniała nam, dobrze znane lecz często zapominane zasady zdrowego stylu życia oraz zdrowej i zbilansowanej diety człowieka. Mocno utkwiły nam w pamięci słowa że: "życie jest zbyt krótkie, by marnować je na diety, ale zbyt cenne by marnować je złym jedzeniem", dlatego też postanowiliśmy nie odchudzać się, ale zdrowo i aktywnie spędzać czas.

dietetyk.jpeg

Na koniec naszego spotkania zaprosiliśmy panią Anię oraz gości z "Jarzębiny" do zdrowego posiłku, przygotowanego przez nas - leczo z cukinią. Było pyszne!!

leczo.jpeg

     Jak mówią nasze Seniorki: w "Stokrotce" nie zbijamy bąków! W połowie miesiąca odbyły sie u nas warsztaty plastyczne pod okiem Pani Sylwii, zajmującej sie rękodziełem artystycznym. Zaproponowała nam ona temat: mieczyki z bibuły. Tak przebiegały nasze zajęcia

mieczyki.jpeg

a taki był efekt końcowy:

mieczyki II.jpeg

     Seniorki DDP "Stokrotka" przez całe lato brały udział w wycieczkach rowerowych po okolicy i nie tylko. Przejechały już sporo kilometrów. Są to trasy i bliższe i dalsze: Leśnica, Raszowa, Krasowa, Januszkowice, Rozwadza, Krępna, Jasiona, Kędzierzyn – Koźle, Ujazd.

k-k.jpeg

Raszowa.jpeg

ujazd.jpeg

Zachęcamy wszystkich do aktywności ruchowej, bo nie ma nic lepszego jak łączenie przyjemności ze zdrowiem!
     Zwykły dzień w "Stokrotce" wcale nie musi być monotonny i nudny. Staramy się tak organizować czas wolny i dobierać rodzaj zajęć, by urozmaicać każdy dzień. Seniorki mają wiele swoich pomysłów na spędzanie wolnego czasu: gotują, śpiewają, grają w karty i gry planszowe, biorą udział w planowanych dyskusjach, ale też mają czas na zwykłe pogaduszki przy kawie, herbacie i słodkościach.

ciasto.jpeg

A najważniejsze jest to, że czują się potrzebne, mogą na siebie liczyć, tworzą jedną rodzinę...

bliskość.jpeg

     Letnią porą mamy też więcej czasu na odwiedziny naszych przyjaciół z DDP "Jarzębina". Często kończą sie one kolejnymi wizytami w rewanżu. Nasze ostatnie spotkanie miało charakter towarzyski. "Jarzębinki" poczęstowały nas świeżo upieczonym kołaczem ze śliwkami i malinami oraz pyszną fasolką po bretońsku. Nie zabrakło wesołych rozmów przy wspólnym stole, śpiewu i muzyki biesiadnej oraz wymiany doświadczeń z codzienności w naszych Domach.

rowery jarzębinka.jpeg

     Serdecznie zapraszamy wszystkich poszukujących miejsca dla siebie na emeryturze, rencie, żyjących w osmotnieniu, do wypełnienia swojego nadmiernie wolnego czasu bądź po prostu potrzeby posiadania bratniej duszy, przyjacielskiej dłoni lub towarzysza do rozmowy . Dom Dziennego Pobytu na Starym Osiedlu jest właśnie dla Ciebie!

 

 

Katarzyna Krynicka Pracownik

Domu Dziennego Pobytu  "Stokrotka"

w Zdzieszowicach