Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Jesień w "Jarzębinie"

          Wrzesień w Domu Dziennego Pobytu „Jarzębina” był pracowity i wyjątkowo ciekawy. Mieliśmy okazje zapoznać się z konkursem „Sensotwórcy – ludzie, dla których tworzenie ma sens”. Celem konkursu było promowanie pozytywnych postaw w życiu społecznym oraz zawodowym. 
Dziesiątego września zostaliśmy zaproszeni na "Dni Seniora" do Kędzierzyna-Koźla. Bawiliśmy się wyśmienicie wraz z seniorami z zaprzyjaźnionych Domów. Usłyszeliśmy naszych ponadczasowych wykonawców min.: Halinę Frąckowiak i Jerzego Połomskiego.
Dwunastego września zorganizowaliśmy spotkanie integracyjne dla seniorów i dzieci ze świetlicy. Wspólnie przygotowaliśmy sałatki, piekliśmy kiełbaski. Była wspólna zabawa, konkursy i gry zespołowe uwieńczone rozdaniem dzieciom nagród i słodyczy. Oby więcej takich wzruszających i godnych naśladowania spotkań. Po takim miłym i wesołym dniu nabraliśmy ochoty na większą zabawę i skorzystaliśmy z kolejnego zaproszenia do Kędzierzyna-Koźla na „Wyspę” z okazji „Pieczonego Kartofla”. Było wspaniale, organizatorzy imprezy przygotowali ciekawe zabawy i konkursy. W jednym z nich nasz Dom zajął trzecie miejsce!
           Dwudziestego września wzięliśmy udział w pielgrzymce do Piekar Śląskich. Dzięki temu zadbaliśmy również o rozwój duchowy. W programie była Msza Święta w Sanatorium, Droga Krzyżowa na Kalwarii i zwiedzanie muzeum.

piekary 2013.jpeg

Dom Dziennego Pobytu „Wrzos” z Kędzierzyna-Koźla w dniu 24 września zaprosił nas na zabawę taneczną. W miłej, pełnej śmiechu i radości atmosferze bawiliśmy się urozmaicając nasza codzienność.
             W dniu 27 września podczas Pikniku Rodzinnego zorganizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zdzieszowicach mogliśmy się wykazać zaangażowaniem i pomocą. Wraz z podopiecznymi Domu Dziennego Pobytu Stokrotka robiliśmy ekspresowe tatuaże najmłodszym,

piknik tatu.jpeg

wydawaliśmy poczęstunki i napoje,

Piknik gastro.jpeg

prezentowaliśmy prace wykonane na szydełku i drutach oraz sposób ich wykonania.

piknik ręk.jpeg

To było wyjątkowo interesujące popołudnie pełne ciekawych zabaw, konkursów, pokazów umiejętności straży pożarnej i policji.
W planach mamy coś dla ducha i ciała, serdecznie zapraszamy do zabawy z nami J.

 

Pracownicy Domu Dziennego Pobytu  "Jarzębina"
w Zdzieszowicach
Gizela Paleta, Urszula Chudomięt