Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Burmistrz Zdzieszowic Dieter Przewdzing doktorem honoris causa ukraińskiej uczelni

Uroczystość nadania doktoratu honoris causa ukraińskiej uczelni odbyła się w opolskiej Szarej Willi.

Dieter Przewdzing odebrał dyplom w uznaniu za “wielki osobisty wkład w rozwijanie międzynarodowego managementu” z rąk prorektora uczelni z Połtawy prof. Olega Gorba.

- Ukraińskie Ministerstwo Rolnictwa ogłosiło właśnie program rozwoju wsi i małych miejscowości - mówił rektor Gorb. - Burmistrz Przewdzing ma wielkie zasługi w tej dziedzinie. Kiedy przyjedzie na Ukrainę, zorganizujemy mu spotkania z naszymi wójtami i gubernatorami, aby dzielił się swoim doświadczeniem.

W laudacji na cześć doktora honorowego podkreślono, iż burmistrz w latach 2000-2013 przyczynił się do powstania w gminie około 40 zakładów, w których utworzono 2 tysiące nowych miejsc pracy. W latach 2006-2008 pracę w Zdzieszowicach zyskało 150 obywateli Ukrainy. Część z nich pracuje tam do dzisiaj.

- Cieszę się niezmiernie - nie ukrywał Dieter Przewdzing. - Nieczęsto trzęsą mi się ręce z przejęcia, gdy przemawiam, a dziś miało to miejsce. Traktuję ten doktorat jako docenienie 38 lat mojej pracy w gminie Zdzieszowice. Żeby mieszkańcy naprawdę czuli się pewnie i u siebie trzeba tworzyć miejsca pracy i likwidować bezrobocie. Cieszę się, że dostrzegła to i doceniła uczelnia z Ukrainy.

Wśród gratulujących doktorowi honorowemu był m.in. prof. Franciszek Marek. - Jako lokalny patriota bardzo jestem rad, kiedy ludzie ze Śląska dochodzą do takich zaszczytów nie przez partyjne układy, lecz dzięki zdolnościom i pracowitości - mówił.

źródło: www.nto.pl

dyplom_hc.jpeg