Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Jesień w "Stokrotce"

Ostatnie wrześniowe dni były dla grupy Seniorów z DDP "Stokrotka" wspaniałym czasem wykorzystanym na odpoczynek i rekreację w malowniczej Polanicy - Zdroju. Wczasy jesienne w tym cudownym uzdrowiskowym miejscu spędziliśmy razem z przyjaciółmi z zaprzyjaźnionych Domów z Kędzierzyna-Koźla oraz Głubczyc. Osiem słonecznych, wypełnionych ciekawymi atrakcjami dni, pozwoliło nam zdystansować się od codzienności i nabrać sił do dalaszego działania. To były piękne dni......

Polanica 1.jpeg

Polanica 2.jpeg

Tradycją jesienną stało się dla nas "Święto Pieczonego Kartofla" obchodzone każdego roku w miesiącu październiku. Jest to wyjątkowo ciekawe spotkanie Seniorów urozmaicone artystycznymi występami najmłodszego pokolenia - dzieci oraz Sióstr Służebniczek z naszej Zdzieszowickiej Ochronki. 

Występ Dzieci Kartofel.jpeg

W tym dniu Seniorzy przygotowują dla siebie dania kulinarne, których podstawowym składnikiem jest kartofel. W tym roku na stole pojawiły się zapiekane ziemniaki z warzywami oraz serem - według pomysłu Pani Irmy. 

Ziemniaki Irmy.jpeg

W miesiącach wrześniu i październiku włączyliśmy się do współpracy z MiG Biblioteką Publiczną w Zdzieszowicach. W każdy czawrtek bierzemy udział (zajęcia trwają nadal) w projekcie Orange pod tytułem: "Spotkania z pasjami". Jest to cykl 12 spotkań dla chętnych Seniorów z naszego miasta, podczas których dowiadujemy się o interesujących pasjach ludzi będących już na emeryturze, którzy za pomocą łącza internetowego kontaktują się z uczestnikami projektu i opowiadają z wielkim zaangażowaniem o swoich zainteresowaniach. Dziękujemy Dyrekcji biblioteki za zaproszenie do udziału w zajęciach i czekamy na kolejne propozycje.

biblioteka 1.jpeg

biblioteka 2.jpeg

Jak miesiąc Październik to "Octoberfest"! To już druga taka zabawa zorganizowana u nas w "Stokrotce". Prawie 50 osób bawiło się z nami na "dożynkach chmielnych". Na nasze zaproszenie odpowiedzieli Seniorzy z Kędzierzyna-Koźla, Krapkowic oraz DDP "Jarzębina". Nie brakowało tańców, śpiewów, dobrego jedzenia i radości z przebywania ze sobą.

octoberfest  1.jpeg

octoberfest 2.jpeg

october fest 3.jpeg

Podczas zabawy wystąpili dla nas gościnnie: Zespół Mażoretek z Leśnicy oraz Kabaret Starszych Pań, działający na terenie naszej gminy. Tegoroczne "Święto Piwa" uważamy za udane i już dziś zapraszamy do nas w przyszłym roku!

mażoretki.jpeg

Jesień sprzyja pobudzeniu aktywności fizycznej. Rónież my bierzemy się ostro do roboty! Pod bacznym okiem fizjoterapeuty, pana Darka, rozciągamy nasze mięśnie i wprawiamy w ruch nasze kości regularnie w poniedziałki i piątki w sali do ćwiczeń w naszym Domu. Korzystając ze słonecznych jesiennych dni pażdziernika, odbyliśmy klika zajęć w Parku Miejskim. Po wcześniejszym rozgrzaniu się wypróbowaliśmy sprzęt siłowy stojący na wolnym powietrzu. Była to dla nas wielka frajda. Panie Darku - dziękujemy!

Darek 2.jpeg

Darek 3.jpeg

A tak na zakończenie kilka fotografii z naszego codziennego życia:)

codzienność 1.jpeg

codzienność 2.jpeg

codzienność 3.jpeg

 

Z serdecznymi pozdrowieniami zapraszamy do wspólnego spędzania czasu - Seniorzy DDP "Stokrotka".