Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Warsztaty w Publicznym Przedszkolu nr 3 im. Pszczółki Mai w Zdzieszowicach

   W dniu 23 listopada o godzinie 10.00 w Publicznym Przedszkolu nr 3 im. Pszczółki Mai  w Zdzieszowicach odbyły się warsztaty na temat „Rozwijanie talentów formą wspomagania rozwoju i edukacji dziecka”. Ich celem była wymiana doświadczeń i nowatorskich rozwiązań w zakresie indywidualnego rozwoju dziecka. Warsztaty stanowią cykl spotkań, realizowanego w powiecie krapkowickim projektu pod nazwą „System doskonalenia nauczycieli oparty na ogólnodostępnym, kompleksowym wspomaganiu szkół  i przedszkoli”. W przedszkolu od kilku lat wspiera się talenty dzieci, poprzez prowadzenie różnorodnych kół zainteresowań. Dzieci uczą się gry na instrumentach, wyrabiają umiejętności plastyczne czy wokalne, poznają ciekawe tańce.


   W warsztatach udział wzięli nauczyciele ze Szkoły Podstawowej i oddziału Przedszkolnego  w Januszkowicach, Publicznego Przedszkola nr 6 w Krapkowicach, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Krapkowicach, Niepublicznego „Przedszkola w ogrodzie”  z Kamionka. Swoją obecnością zaszczycili: Pani Joanna Paciorek - dyrektor Biura Administracyjno-Ekonomicznegoo Oświaty, Pani Stanisława Pamuła - Szkolny Organizator Rozwoju Edukacji (SORE) oraz Pani Maria Świeca - przedstawiciel Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji (RCRE) w Opolu.


   Wszyscy obecni mieli możliwość podziwiania talentów dzieci z Publicznego Przedszkola nr 3 w Zdzieszowicach m.in.: recytatorskich, muzycznych, wokalnych, tanecznych, flażoletowych, plastycznych. Największe owacje otrzymała grupa teatralna (rodzice, dzieci, nauczyciele), która wystąpiła w inscenizacji pt. „Spotkanie bajek”.


    Z rozmowy z dyrektorem przedszkola Panią Marzanną Mazurek wynika, że zgodnie z polityką rządu w naszym przedszkolu każde dziecko ma zapewniony dostęp do wszystkich zajęć. Zajęcia dodatkowe- koła zainteresowań, są finansowanie z budżetu przedszkola i rodzice nie ponoszą dodatkowych opłat. Dyrektor przedszkola podkreśliła także ścisłą współpracę nauczycieli z rodzicami, która przyczynia się do sukcesów dzieci.

10a.jpeg

11a.jpeg

12a.jpeg

13a.jpeg

14a.jpeg

15a.jpeg

16a.jpeg

1a.jpeg

2a.jpeg

3a.jpeg

4a.jpeg

5a.jpeg

6a.jpeg

7a.jpeg

8a.jpeg

9a.jpeg