Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Ekologiczne Konkursy Kajakowego Patrolu Św. Franciszka II

Szanowni Państwo!

Od czerwca 2013 roku, na polskich rzekach, spotkać można zorganizowaną grupę młodych ludzi, która przemierzając kajakowe szlaki, aktywnie włącza się w akcję sprzątania rzek. Jednocześnie promuje aktywną turystykę, postawy prośrodowiskowe i przypomina turystom, wędkarzom i mieszkańcom okolicznych terenów, jak odpowiednio korzystać z dobrodziejstw rzek - to KAJAKOWY PATROL ŚW. FRANCISZKA – II EDYCJA. Ogólnopolski projekt edukacyjny, odpowiadający na problem zanieczyszczenia rzek oraz potrzebę poszerzenia wiedzy nt. ochrony wód i gospodarki wodnej. Projekt realizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej będzie trwał do maja 2015 roku!

Nasz projekt wychodzi naprzeciw potrzebie kształcenia pozaszkolnego dzieci i młodzieży oraz wykorzystania nowoczesnych mediów, a jego celem jest promocja postawy zaangażowania i zachowań prośrodowiskowych. Projekt adresowany jest do ogółu społeczeństwa z wszystkich województw. Poza warsztatami i edukacyjnymi happeningami zakłada m.in. organizację konkursów, których tematem przewodnim jest ochrona wód widziana oczyma dzieci i młodzieży!

  • „ZATRZYMAJ RZEKĘ W KADRZE” – konkurs fotograficzny

Skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych (7-15 lat). Należy samodzielnie wykonać ciekawą fotografię rzeki (o dowolnej porze roku).

  •  „WODNY TEATR” – konkurs filmowy

Uczestnikami konkursu mogą być: amatorskie młodzieżowe grupy teatralne działające przy szkołach, ośrodkach kultury, klubach młodzieżowych i świetlicach. Przedmiotem konkursu jest przygotowanie spektaklu teatralnego przedstawiającego problem ochrony wód i gospodarki wodnej.

  • „OSZCZĘDZAJ WODĘ” – konkurs plastyczny

Dla rodzin (min. 2 osoby). Razem z rodzicami należy wykonać ciekawy projekt naklejki zachęcającej do oszczędzania wody.

  • „PRZYCHODZI RZEKA DO LEKARZA" – konkurs fotograficzny

Skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W konkursie należy wykonać fotografię miejsca, w którym rzeka jest zanieczyszczona (np. pływające śmieci itp.).

Dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na zwycięzców czekają bardzo atrakcyjne nagrody:

KAMERY CYFROWE, APARATY FOTOGRAFICZNE, KSIĄŻKI EDUKACYJNE!

Więcej informacji dostępne na stronie: http://kajakowypatrol.pl/art/11/konkursy.html

Z poważaniem,

Monika Pietraszko

Koordynator Projektu

Kajakowy Patrol Św. Franciszka II

www.kajakowypatrol.pl

ZATRZYMAJ_RZEKE_W_KADRZE.jpeg WODNY_TEATR.jpeg PRZYCHODZI_RZEKA_DO_LEKARZA.jpeg OSZCZEDZAJ_WODE.jpeg