Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

W dniu 24.10.2014r. po raz pierwszy odbyły się obchody Gminnego Dnia Seniora pod honorowym patronatem Pani Burmistrz - Sybili Zimerman. Uroczystość została zorganizowana przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zdzieszowicach przy współpracy z Miejską i Gminną Biblioteką Publiczną w Zdzieszowicach i Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji w Zdzieszowicach. 

Po uroczystej mszy św. w intencji Seniorów w kościele Parafialnym p/w św. Antoniego, zaproszono wszystkich gości do obejrzenia programu artystycznego w Sali Widowiskowo-Kinowej oraz słodki poczęstunek. 

Maluszki z Publicznego Przedszkola nr 2 im. Kubusia Puchatka w Zdzieszowicach, rozbawiły seniorów i wzruszyły. Dzieci podczas występu zaprezentowały scenkę „Jesień z koszem darów”, śpiewały oraz recytowały wiesze.

przedszkolaki.jpeg

Kolejnym wykonawcą był Zespół Śpiewaczy Mniejszości Niemieckiej „Freundschaft”.

śpiewacy.jpeg

Ogromną inspiracją dla seniorów biorących udział w uroczystości stała się rozmowa przeprowadzona z Panem Reinhardem Wilczkiem, którego pasją życiową jest rysowanie i malowanie. Podczas rozmowy można było podziwiać prace artysty.

Pan Wilczek.jpeg

Na scenie zawitały kolorowe ptaki. Mażoretki „Słoneczka” z Leśnickiego Ośrodka Kultury i Rekreacji, których instruktorką jest Pani Sandra Mientus, a opiekunem Urszula Janda wykazały się zręcznością, precyzją i gracją podczas swojego występu. Zachwyciły publiczność wykonaniem układów tanecznych, uśmiechem a także barwnymi strojami. 

mażoretki.jpeg

Kolejny gość, Pan Edmund Malik, starał się zarazić Seniorów swoją pasją do muzyki. 

Pan Malik.jpeg

Dzięki zespołowi „Rozśpiewane Serce Opolszczyzny” wszyscy goście mogli wspólnie pośpiewać.

Serca.jpeg

Na zakończenie części artystycznej wystąpiła grupa teatralna „Kwiatki Magnolii” i grupa taneczna „Single” z Domów Dziennego Pobytu „Magnolia” i „Nasz Dom” z Kędzierzyna-Koźla. Artyści przedstawili Brzydkie Kaczątko na motywach baśni J.Ch. Andersena w reżyserii Sylwii Cytera-Walickiej i choreografii Aleksandry Dębskiej.

teatr.jpeg

Podczas całego dnia Seniorzy mogli bawić się podziwiając zarówno występy dzieci, młodzieży jak i osób starszych. Jak widać jesień życia może być kolorowa, radosna i pełna pasji czego życzymy wszystkim Seniorom.
Po zakończeniu części artystycznej w kawiarence obok sali widowiskowej goście mogli zapoznać się z ofertą Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Zdzieszowicach skierowanej specjalnie dla Seniorów, podziwiając wystawę Prac Pana Reinharda Wilczka oraz prace wykonane przez podopiecznych Domu Dziennego Pobytu „Jarzębina” i „Stokrotka” w Zdzieszowicach.

biblioteka.jpeg wystawa.jpeg

DDP.jpeg

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zdzieszowicach pragnie gorąco podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości, zarówno współorganizatorom, jak i artystom, dzięki którym ten dzień stał się wyjątkowy.