Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Tydzień pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem

Ministerstwo Sprawiedliwości, wzorem lat ubiegłych, organizuje w dniach od 23 lutego do 28 lutego 2015r. „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”.

Celem inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

W tegoroczne obchody „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” włączyły się Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Izba Radców Prawnych, Rzecznik Praw Obywatelskich, Rzecznik Praw Dziecka, Komenda Główna Policji, Komenda Główna Straży Granicznej, prokuratura Generalna, Krajowa Rada Komornicza, Krajowa Rada Notarialna, a także Krajowa Rada Kuratorów.

W dniach 23 lutego - 28 lutego br. osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad i informacji udzielanych przez prawników, psychologów oraz przedstawicieli wyżej wymienionych środowisk w trakcie dyżurów pełnionych w ww. podmiotach. Dyżury specjalistów będą odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 - 18:00, natomiast w sobotę w godzinach 10:00 - 13:00.

Lista podmiotów, w których można uzyskać niezbędną informacje i ich adresy znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości http://ms.gov.pI/pl/i nformacie/news,6778,tvdzien-pomocv-osobom-pokrzywdzonytn- przestepstwem.html oraz na stronie www.pokrzywdzeni.gov.pl

tydzien pomocy.jpeg