Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Obszar przyrodniczo niedoceniony - Zdzieszowice w Krainie św. Anny

25 marca w Sali kinowej MGOKSiR w Zdzieszowicach odbyła się bardzo ciekawa wystawa zdjęć, której tytuł brzmiał „Obszar przyrodniczo niedoceniony – Zdzieszowice w Krainie św. Anny”. Inicjatorem wystawy był mieszkaniec Zdzieszowic, od lat zajmujący się fotografią przyrody Marek Zarankiewicz, na co dzień pracownik Parku Krajobrazowego „Góra św Anny”. Organizatorem wystawy była Gmina Zdzieszowice. Cała operacja otrzymała dofinansowanie w z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Obszarów Wiejskich, ze środków Unii Europejskich w ramach Osi IV LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
na stronę 1.jpeg
Głównym zadaniem wchodzącym w skład operacji było przygotowanie wystawy zdjęć wielkoformatowych przedstawiających niepowtarzalność walorów przyrodniczych Krainy św. Anny. Wystawa jest znakomitą promocją zasobów naturalnych Krainy Świętej Anny.
01.jpeg
Podczas premierowego wernisażu zdjęć odbyła się również prelekcja o tematyce instruktażowej dotycząca fotografii przyrodniczej. Autor prezentowanych fotografii podzielił się swoim bogatym doświadczeniem i przekazał wskazówki techniczne dotyczące uwieczniania przyrody.
02.jpeg
Kolejnym przedsięwzięciem wchodzącym w skład projektu było zaprojektowanie i wydanie 1000 szt. albumu przedstawiającego skarby środowiska naturalnego Krainy Św. Anny na przykładzie Gminy Zdzieszowice.
04.jpeg
Między fotografiami umieszczonymi w albumie wplecione zostały wiersze opisujące otaczającą nas przyrodę.
07.jpeg
Albumy można odebrać w biurze promocji Urzędu Miejskiego w Zdzieszowicach od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30. /jest to publikacja bezpłatna/
09.jpeg

Zdjęcia z wystawy są autorstwa Michała Mogielnickiego