Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

22 maja 2015 r. - Dzień Europy w PSP nr 3 Zdzieszowice

Z okazji zbliżających się obchodów Dnia Europy w naszej szkole przygotowaliśmy wiele atrakcji dla naszych uczniów. Cała akcja dzieje się pod hasłem: „Moja podróż po Europie”. Z tej okazji chętni uczniowie wzięli udział konkursie (fotogalerii), rozstrzygnięcie wyników w trakcie imprezy 22 maja 2015r. W programie przewidziana jest prelekcja naszych gości Państwa Marzeny i Krzysztofa Wystrach z FUNDACJI NA RZECZ OCHRONY I POZNANIA ZIEMI „DRZEWACZ”. Nasi goście odbyli mnóstwo podróżniczych projektów, między innymi:

  • Alpejskie Tournee;
  • Sentymentalną podróż na Ukrainę;
  • Przejście łuku Gór Fogarskich i zdobycie najwyższego szczytu Rumunii – Moldeveau;
  • Kurs skałkowy w Austrii;
  • Z biletem w jedną stronę (15 miesięczna podróż przez Amerykę Południową);
  • Andyjska wędrówka (kilkaset kilometrów przez peruwiańskie Andy z kupionym przez nich osłem);
  • Expedition Madidi (wyprawa do boliwijskiej dżungli i wspinaczka na ogromne drzewa za pomocą sprzętu alpinistycznego);
  • Autostopowe podróże przez Norwegię, Hiszpanię i Portugalię.

Z niecierpliwością czekamy na spotkanie z tak wspaniałymi podróżnikami, którzy już wielokrotnie gościli jako prelegenci na festiwalach i w klubach podróżniczych m.in. na Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów „Kolosy” w Gdyni.

Państwo Marzena i Krzysztof Wystrach zwyciężyli V edycję Memoriału im. Piotra Morawskiego „Miej Odwagę” dzięki czemu zostanie sfinansowany projekt ich tegorocznej wyprawy na 3 miesiące do Boliwii (czerwiec br.), gdzie będą współpracować z międzynarodową organizacją na rzecz ochrony przyrody – Wildlife Conservation Society w badaniach naukowych koron drzew w największym amazońskim lesie suchym.

Podczas naszego spotkania z podróżnikami dowiemy się m.in. jak sprawić by marzenia nie pozostały tylko marzeniami, ale stały się rzeczywistością, o znaczeniu wiary we własne możliwości w osiąganiu celów oraz oczywiście o podróżach naszych gości wzbogaconych filmami nakręconymi w podróży i pokazem sprzętu wspinaczkowego.

W programie przewidziane są także inne atrakcje dla dzieci: pokaz tańca w wykonaniu uczniów naszej szkoły oraz sprzedaż europejskich muffinek.

Serdecznie zapraszamy!

de.jpeg