Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Piknik rodzinny

W ramach realizacji Gminnego Programu Wspierania Rodziny w Gminie Zdzieszowice, w dniu 19.06.2015r. Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zdzieszowicach po raz kolejny zorganizował Piknik Rodzinny. Patronat nad piknikiem objął Burmistrz Zdzieszowic Pani Sybila Zimerman. Celem zabawy była integracja rodzin ze środowiskiem oraz propagowanie dobrych wzorców wspólnego rodzinnego spędzania czasu wolnego.

Pierwszym punktem zabawy były tradycyjnie zawody sportowe przygotowane przez pracowników Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zdzieszowicach, w których każdy uczestnik mógł wygrać atrakcyjne nagrody min. maskotki wykonane przez panie z Domu Dziennego Pobytu „Jarzębina”, karnety na Zjeżdżalnię Grawitacyjną na Górze św. Anny, karnety do wykorzystania w Ośrodku Wypoczynkowym Rueda w Januszkowicach, kolorowanki czy książeczki przekazane przez instytucje wspierające imprezę min. Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych, Stowarzyszenie Kraina św. Anny.

1.jpeg 2.jpeg
W tym roku bardzo mile zaskoczyli wszystkich Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej z Januszkowic gdyż przyjechali dwoma wozami bojowymi. Dzieci mogły zapoznać się ze sprzętem ratowniczym i gaśniczym, zaglądały w każdy zakamarek wozów strażackich. Największe wrażenie wywarł pokaz wykorzystania armatki wodnej.

3.jpeg 4.jpeg


Po pokazie Straży Pożarnej, swoimi umiejętnościami wykazali się zawodnicy LKS Viktoria Żyrowa Mateusz Lewandowski i Denis Pietrzak którzy zaprezentowali pokaz dryblowania piłka nożną.

5.jpeg 6.jpeg


Kolejnym punktem programu długo wyczekiwanym przez najmłodszych było spotkanie z trenerami psów z „Chaty Leona”. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca sekcji poszukiwawczej do spraw ludzi zaginionych, w jaki sposób pieski odnajdują zaginionych ludzi, co zrobić aby kontakt z psem był bezpieczny.

7.jpeg 8.jpeg


Po zakończonych zajęciach można był porozmawiać ze specjalistami na temat swoich piesków i ewentualnych problemów związanych z ich wychowaniem.
Panie malujące dziecięce buźki i włosy miały pełne ręce roboty gdyż chętnych nie brakowało aż do zakończenia imprezy.

9.jpeg 10.jpeg


Dzieci mogły wykazać się talentami plastycznymi podczas konkursu plastycznego „Żyję ekologicznie na co dzień” gdzie również każdy z uczestników otrzymał atrakcyjną nagrodę. Nagrody na konkurs ekologiczny przekazane zostały przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.

17.jpeg 18.jpeg


Panie z klubu INFINITI fitness z Kędzierzyna-Koźla poprowadziły zajęcia taneczno-sportowe dla dzieci. Wszyscy z radością wyginali ciało śmiało.

11.jpeg 12.jpeg


Natomiast Panowie ze Stowarzyszenie Eternal Riders nie mogli opędzić się od przyszłych klubowiczów.

13.jpeg 14.jpeg


Oprawę muzyczną imprezy zapewnił Pan Tomasz z zespołu Extrim znany rodzicom z zajęć prowadzonych w przedszkolach.
Ośrodek przygotował również w tym roku darmowy poczęstunek, można było skosztować gorącej kiełbaski z grilla oraz napić się zimnych napoi.

15.jpeg 16.jpeg


Pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej dziękują z całego serca wszystkim ludziom dobrej woli, dzięki którym możliwe było zorganizowanie Pikniku Rodzinnego, zapewnienie poczęstunku, nagród oraz wszelkich atrakcji uczestnikom zabawy. Szczególne słowa podziękowania należą się zwłaszcza grupie wolontariuszy zorganizowanej przez Pana Radzimira Burzyńskiego i grupie wolontariuszy zorganizowanej przez Pana Krzysztofa Molfę z Arcelor Mittal Poland. Okazali oni wielką pomoc i zaangażowanie zarówno podczas przygotowań jak i podczas samej imprezy.

Alina Tomaszewska
Zastępca Kierownika
MGOPS w Zdzieszowicach