Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Dni Zdzieszowic 2015 już za nami

W tym roku, w Parku Zabaw w Zdzieszowicach od 5 do 6 września trwały obchody DNI ZDZIESZOWIC.

W sobotę obchody dni miasta zainaugurował przemarsz spod Urzędu Miejskiego do Parku Zabaw. Przemarszowi władz miasta, zaproszonych gości, mieszkańców i młodzieży szkolnej towarzyszyła  tradycyjnie Zakładowa Orkiestra Dęta AMP.

Na scenie amfiteatru w Parku, Pani Burmistrz Zdzieszowic Sybila Zimerman, oficjalnie otworzyła DNI ZDZIESZOWIC.

Licznie zgromadzona publiczność oklaskiwała:

- Zespół „ZŁOTE ŁANY” z Publicznego Przedszkola Nr 6 im. Jana Brzechwy w Zdzieszowicach. Czternaścioro przedszkolaków zaprezentowało program artystyczny przygotowany pod kierunkiem Pani Katarzyny Sobockiej i Pani Joanny Kwiotek.

- program uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. A.Gadzińskiego w Zdzieszowicach.

- występ Zespołu Tańca Nowoczesnego „JUNIPAX” działającego w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Zdzieszowicach, pod kierunkiem Pani Agnieszki Leśniak-Nowak.

Natomiast na scenie amfiteatralnej tego dnia wystąpili: zespół „HONKER” (Zdzieszowice, K-Koźle), debiutował skład ze Zdzieszowic „M3”, GRUBSON, zespół „OBERSCHLESIEN”.

Pogoda sprzyjała. Publiczność dopisała.Koncerty zostały przyjęte bardzo entuzjastycznie. Zdzieszowiccy muzycy wysłali w trakcie koncertów energię, która do nich, od publiczności wracała. To niesamowite, gdy dawało się zaobserwować tę nić porozumienia tkaną przez GRUBSONA, który bez reszty rozbujał hip-hopową nutą widownię, wtórującą mu wielokrotnie śpiewem. ”OBERSCHLESIEN” także nie zawiódł publiczności, zadbał o efekty specjalne. Z wielką mocą zabrzmiała metalowa muza i śląska gwara.

W niedzielę pogoda była bardzo kapryśna. Zacinający deszcz i wiatr stanowiły duże zagrożenie dla aparatury. Zdzieszowicki Zespół „Z JEDNEJ BUDY”, mimo gotowości, nie mógł wystąpić właśnie z powodu aury. Po złagodnieniu wiatru, w deszczu doszedł do skutku koncert CLAUDII i KASI CHWOŁKI (artystki śpiewały w głębi sceny). Amfiteatralna publiczność czasem szukała schronienia pod drzewami. Widownia pod parasolami przytupywała i podrygiwała w rytm śląskich melodii, nie szczędząc oklasków. Zespół „DIKANDA” absolutnie zaczarował prezentowaną muzyką świata. W ich repertuarze dało się zauważyć inspirację kulturą orientu folklorem bałkańskim i cygańskim.

Wisienką na torcie był koncert zespołu „RAZ DWA TRZY”. Zespół umiejętnie łączy muzykę rockową oraz współczesną  poezję, tworząc charakterystyczne dla grupy brzmienie. Poetyczny i zjawiskowy klimat wykreowany przez „RAZ DWA TRZY”, miał swoją kontynuację w pokazie sztucznych ogni, które zamykały obchody DNI ZDZIESZOWIC.

ORGANIZATORZY: Burmistrz Zdzieszowic oraz M-GOKSiR w Zdzieszowicach     

SPONSORZY: ArcelorMittal, Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce. W chwili obecnej spółka rozpoczyna realizację strategicznych gazociągów wysokiego ciśnienia relacji Zdzieszowice – Wrocław i Zdzieszowice – Kędzierzyn-Koźle, których trasa będzie przebiegać przez obszar Gminy Leśnica.

Efektem projektowanych inwestycji będzie zwiększenie bezpieczeństwa i niezawodności przesyłu gazu ziemnego w rejonie Opolszczyzny oraz Górnego i Dolnego Śląska. Gminy, na terenie których zlokalizowany będzie gazociąg, uzyskają dodatkowe wpływy finansowe w postaci odprowadzanego corocznie przez inwestora podatku od nieruchomości w wysokości 2% wartości odcinka gazociągu zlokalizowanego na terenie danej gminy. Będzie to kwota regularnie wpływająca do budżetu gminy, którą można przeznaczyć na potrzeby mieszkańców i społeczności lokalnych.

Gazociągi relacji: Zdzieszowice – Wrocław i Zdzieszowice – Kędzierzyn-Koźle będą stanowić ważny element Korytarza Gazowego Północ-Południe. Komisja Europejska w październiku 2013 roku przyznała inwestycjom status „Projektu o znaczeniu wspólnotowym” („Project of Common Interest”). Więcej informacji o znaczeniu statusu PCI dla rozwoju infrastruktury przesyłu gazu znajduje się zakładce oraz w broszurze poświęconej projektom PCI zamieszczonych na stronie internetowej GAZ-SYSTEM S.A.
http://www.gaz-system.pl/nasze-inwestycje/krajowy-system-przesylowy/zdzieszowice-wroclaw/

http://www.gaz-system.pl/nasze-inwestycje/krajowy-system-przesylowy/zdzieszowice-kedzierzyn-kozle/

Budowa ww. gazociągów wysokiego ciśnienia planowana jest także do współfinansowania przez Unię Europejską.

Inwestycje GAZ-SYSTEM S.A. są prowadzone z zastosowaniem nowoczesnych technologii i systemów zabezpieczeń oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego i praw wszystkich interesariuszy.

IMG_5836.jpeg IMG_5892.jpeg IMG_6086.jpeg IMG_6089.jpeg IMG_6136.jpeg IMG_6279.jpeg IMG_6290.jpeg IMG_6373.jpeg IMG_6398.jpeg IMG_6413.jpeg IMG_6452.jpeg IMG_6457.jpeg