Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Gminny Dzień Seniora

W dniu 01.10.2015r. po raz drugi odbyły się obchody Gminnego Dnia Seniora pod honorowym patronatem Pani Burmistrz - Sybili Zimerman. Uroczystość została zorganizowana przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zdzieszowicach przy współpracy z Miejską i Gminną Biblioteką Publiczną w Zdzieszowicach i Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji w Zdzieszowicach. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania było zdrowie.
Po uroczystej mszy św. w intencji Seniorów w kościele Parafialnym p/w św. Antoniego, zaproszono wszystkich gości do obejrzenia przygotowanego programu w Sali Widowiskowo-Kinowej oraz słodki poczęstunek.

Przedszkolaki z Katolickiego Przedszkola Niepublicznego „Ochronka” w Zdzieszowicach rozbawiły i wzruszyły seniorów. Dwudziesto siedmio osobowa grupa dzieci w wieku od 3 do 5 lat pod kierunkiem Siostry Marii Fides zaprezentowała program artystyczny pod tytułem „Z sadu, z pola, z ogrodu”. Przedszkole od wielu lat współpracuje z Domem Dziennego Pobytu „Stokrotka” umilając seniorom zajęcia i uroczystości, które odbywają się w ciągu całego roku.

dzieci.jpeg
 

Kolejnym gościem była Pani Patrycja Piksa dyplomowany dietetyk kliniczny, właścicielka firmy: FITKEY: klucz do zdrowia - poradnictwo żywieniowe. Pani Patrycja przybliżyła seniorom w ciekawy i przystępny sposób zasady zdrowego żywienia.

dietetyk.jpeg

Ogromnym zaskoczeniem i zapewne inspiracją dla seniorów biorących udział w uroczystości stała się rozmowa przeprowadzona z kolejnymi gośćmi: Panią Jadwigą Pilawą, Panią Krystyną Hajduk i Panem Walterem Poradą przedstawicielami klubu „Morsy Dębowa”. Goście opowiadali jak zaczęła się ich przygoda z „morsowaniem”, jaki ma wpływ na ich zdrowie i życie. Zachęcali również wszystkich do korzystania z dobrodziejstw zimnych kąpieli.

morsy.jpeg

Pani Ewa Rozwadowska - podolog, kosmetolog, która była kolejnym gościem, przybliżyła gościom zagadnienia związane ze zdrowiem stóp.

podolog.jpeg

Dzięki zespołowi „Rozśpiewane Serce Opolszczyzny” wszyscy goście mogli wspólnie pośpiewać.

rozśpiewane.jpeg

Państwo Irena i Piotr Pakosz zachęcali seniorów do czynnego uprawiania sportu.

pakosz.jpeg

Na zakończenie części artystycznej wystąpił Pan Teodor Glensk, który jest gwiazdą i założycielem Kabaretu Tolek. Pan Teodor związany jest ze sceną od ponad 40 lat, w tym od 16 lat jako artysta kabaretowy. Występował na estradach całego Śląska obok takich gwiazd jak: Alina Janowska, Alicja Majewska, Irena Jarocka, Grzegorz Stasiak czy Zespół Silesia...

Tolek.jpeg

Po zakończeniu części artystycznej seniorzy mogli bezpłatnie odebrać koperty życia.

 

W kawiarence obok sali widowiskowej goście mogli poczęstować się kawą i ciastem a także obejrzeć wystawę zdjęć dokumentujących aktywność sportową i rekreacyjną seniorów, biorących udział w zajęciach Domu Dziennego Pobytu „Stokrotka” i „Jarzębina”. Przy  stoiskach rozmieszczonych w holu można było porozmawiać z prelegentami Panią Patrycja i Panią Ewą, zapoznać się z ofertą sklepu rehabilitacyjnego i sklepu „Herbaty Świata” a także zapoznać się z ofertą gabinetu rehabilitacyjnego prowadzonego prze Panią Dorotę Gołdyn.

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zdzieszowicach pragnie gorąco podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości, zarówno współorganizatorom, jak i artystom dzięki którym ten dzień stał się wyjątkowy.