Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach

Zaproszenie na spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską

Barbara Kosmowska

pisarka, laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Dziennik Polskiej Bridget Jones" (książka „Teren prywatny”) i zwyciężczyni w ogólnopolskim konkursie na powieść dla dzieci i młodzieży pod hasłem "Uwierz w siłę wyobraźni" (książka „Buba”).
Urodzona w Bytowie. Debiutowała już w liceum, publikując wiersze w czasopiśmie "Na przełaj". Studiowała filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim, tutaj także obroniła rozprawę doktorską zatytułowaną „Pomiędzy dzieciństwem a dorosłością. O pisarstwie Z. Urbanowskiej”. Obecnie jest adiunktem w Zakładzie Historii Literatury Romantyzmu i Pozytywizmu na Wydziale Filologiczno-Historycznym w Akademii Pomorskiej w Słupsku. Mężatka, matka dwóch córek.
Debiutancka powieść Kosmowskiej - "Głodna kotka" - ukazała się w 2000 roku. Kolejna - "Teren prywatny" (2001) - zwyciężyła w konkursie na najciekawszą powieść kobiecą (konkurs: "Dziennik polskiej Bridget Jones"). Sukces odniosły też następne utwory pisarki - "Gobelin" (2002), "Buba" (2002, główna nagroda w konkursie "Uwierz w siłę wyobraźni"), "W górę rzeki" (2003). W 2007 roku ukazała się "Pozłacana rybka" - powieść przeznaczona dla młodzieży i nagrodzona w konkursie Fundacji ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom. W 2008 roku wydała kolejne powieści dla młodzieży: "Puszka" oraz "Buba. Sezon ogórkowy".

więcej na stronie Biblioteki: