Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Józef Wilczek - Sołtysem Roku 2010!

24 maja 2011 r. w Senacie odbyła się konferencja "Propozycje zmian w ustawie o funduszu sołeckim, zmian prawnych dotyczących wspólnot gruntowych i projektu ustawy o wzmocnieniu udziału mieszkańców w samorządzie terytorialnym", zorganizowana przez Komisję Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej. W spotkaniu wzięli udział m.in. senatorowie, posłowie, sołtysi, wójtowie, członkowie rad sołeckich.

3.jpeg

Konferencję poprzedziła uroczystość wręczenia tytułów "Sołtysa Roku 2010", nad którą honorowy patronat objął marszałek Bogdan Borusewicz. Rozpoczynając ją, podkreślił, że bez pracy i zaangażowania sołtysów niemożliwa byłaby modernizacja polskiej wsi. Składając gratulacje zdobywcom tytułu, marszałek B. Borusewicz podziękował im za aktywność i pracę na rzecz społeczności lokalnej.

Marszalek-Senatu-Bogdan-Borusewicz-gratuluje-Kazimierzowi-Marchwiakowi_galleryfull.jpeg

W IX edycji konkursu "Sołtys Roku", organizowanego przez redakcję "Gazety Sołeckiej" i Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów, spośród 39 uczestników nagrodzono 13 a w tym:  Józefa Wilczka, sołtysa Żyrowej w gminie Zdzieszowice. Laureat oprócz dyplomu, statuetki i listu gratulacyjnego otzrymał również rower by sprawniej mógł interweniować na terenie swojego sołectwa.

 Marszalek-Senatu-z-laureatami-konkursu_galleryfull.jpeg

Józef Wilczek – sołtys Żyrowej w gm. Zdzieszowice w woj. opolskim, z ponad 20-letnim stażem. Doprowadził do poprawy infrastruktury komunalnej i estetyki wsi (nagrody: Najpiękniejsza Wieś Opolska, Europejska Nagroda Odnowy Wsi 2004), zagospodarowania Koziego Rynku i stworzenia małej architektury wiejskiej. Współorganizator Literackich Biesiad Śląskich, przewodniczący Stowarzyszenia „Nasze dziedzictwo” w Żyrowej.

PDFLIST_GRATULACYJNY.pdf

1.jpeg

W związku z powyższym Burmistrz Zdzieszowic wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej złożyli naszemu sołtysowi wyrazy uznania, gratulację oraz wręczyli symboliczny bukiet róż.

IMG_5487.jpeg